OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23 - 30 czerwca 2013r.)

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o 8.00 i 18.30.

2. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. według porządku codziennego.

3. W środę zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego o godz. 8.00. Warto w naszych modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.

4. W czwartek nasze Sanktuarium i klasztor odwiedzi Minister Generalny naszego Zakonu o. Michael Perry. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy razem z Następcą św. Franciszka w Godzinie Miłosierdzia, o godz. 15.00. Po koronce, O. Generał zapozna się z historią naszego Sanktuarium i uda się również na Kalwarię.

5. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 8.00 i 12.00. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku. Wszyscy, którzy posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za zrozumienie, ofiarność i życzliwość już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

7. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy odpust Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Z programem uroczystości możemy zapoznać się w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp.: Grażyna Miotk (l. 47) z ul. Zamkowej i Stanisław Makurat (l. 82) z ul. Sikorskiego. Wieczny odpoczynek…

Dziękujemy za wspólną, niedzielną modlitwę i złożone ofiary.

Idźmy za Jezusem, który nam teraz błogosławi w codzienne życie. Tylko z Nim możemy dotrzeć do domu Ojca.