OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 - 25 kwietnia 2021r.)

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy Tydzień Biblijny. To kolejna okazja, aby w naszych sercach i rodzinach rozpoznać Zmartwychwstałego Pana, gdy wyjaśnia nam Pisma i łamie dla nas chleb. Wyłóżmy Pismo św. w najważniejszym miejscu mieszkania, zapalmy świece i odczytajmy codziennie fragment, który nam podpowiada rozum i serce.

2. W czwartek po wieczornej mszy spotkanie dla rodziców dzieci, które 8 maja przystąpią do I Komunii św.

3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski i naszej archidiecezji. Msze według porządku powszedniego. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Marek; zapraszamy do wspólnej, duchowej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 10:30.

5. Również w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone na ten cel ofiary, za zrozumienie i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy.

6. Od dzisiejszej niedzieli do 2 maja rozpoczyna się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu, która ma na celu wsparcie siedmiu ośrodków hospicyjnych na pomorzu. W niedziele 25 kwietnia br. będzie możliwość wsparcia tej akcji poprzez ofiary składane do puszek przed naszym kościołem.

7. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania będących w I klasie szkoły średniej. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną. Link: https://forms.gle/itzf6JSauWFdUHrCA

8. We wtorek o 17:00 msza pogrzebowa za śp. s. Marię Alicję, której pogrzeb odbył się w Wielki Piątek.

9. Na furcie klasztornej można nabyć dewocjonalia (różańce, krzyże wykonane z drzewa oliwnego) z Ziemi świętej. Można zaopatrzyć się również w mydło oliwkowe. Nabywając te rzeczy możemy wspomóc materialnie chrześcijan mieszkających w ziemskiej ojczyźnie Pana Jezusa,

10. Informujemy, iż decyzją naszych władz zakonnych kończy dzisiaj posługę w naszej wspólnocie br. Paschalis, który skierowany został do klasztoru we Wronkach, gdzie będzie furtianem i zakrystianinem. Dziękujemy Mu za jego pracę w naszym Sanktuarium i Klasztorze oraz życzymy dalszego wzrastania w łasce u Boga i u ludzi. Dzisiaj o 12:00 msza w intencji br. Paschalisa.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.