OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28.02 - 7.03.2021r.)

1. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16:30. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. O godz. 15:00 msza w intencji pielgrzymów. Pół godziny wcześniej śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej.

Dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy i zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej na Kalwarii nie tylko w piątki, ale każdego dnia. Informujemy również, iż w piątki, zachowując przepisy sanitarne (obowiązują maseczki i dystans), odprawiać będziemy na Kalwarii Drogę Krzyżową ok. godz. 16:00. Rozpoczęcie przy I stacji.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań i za powołanych. W sobotę o 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

3. W sobotę nabożeństwo z poświęceniem różańców, książeczek, medalików i świec dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. O godz. 16:00 dla szkoły sióstr zmartwychwstanek, a o 17:00 dla szkoły nr 6.

4. Wspólnota mężczyzn Vera Virtu i nasze Sanktuarium zapraszają na Kaszubską Nocną Drogę Krzyżową. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 12 marca. Bliższe informacje dostępne są na facebooku, stronie wspólnoty i naszego sanktuarium, a także na plakatach.

5. Przy zakrystii można zabierać wodę święconą. Są także buteleczki z wodą egzorcyzmowaną.

6. Szkoła sióstr zmartwychwstanek zaprasza na dzień otwartych drzwi w sobotę 6 marca w formie online. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakatach, facebooku i stronie internetowej szkoły.

7. Na furcie można nabyć baranki wielkanocne z czekolady przygotowane przez Caritas.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Wojciecha Joskowskiego (l. 64) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w piątek), Czesława Wesserlinga (l. 73) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbył się w sobotę) i Romana Białk (l. 63) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbędzie się we wtorek). Wieczny odpoczynek…