OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 - 29 listopada 2020r.)

1. Informujemy, iż dekretem z dnia 5 listopada 2020r. administrator apostolski bp Jacek Jezierski przyłączył do naszej parafii całą miejscowość Gniewowo, natomiast nowopowstałą ulicę św. Anny do Parafii Trójcy Świętej.

2. W sobotę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Florencjan; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odprawiać będziemy w łączności z różańcem po mszy o godz. 8:00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy ADWENT – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas, mimo pandemicznych zawirowań, wyciszeni i odpowiednio przygotowani. Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o 8:00. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim pociechom przygotować lampiony. Zachęcamy również dorosłych, aby na roratach byli ze swoimi lampionami. Będzie to piękne świadectwo, ale i przykład dla młodszych.

5. Przed kościołem oraz na furcie można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasze kalendarze na przyszły rok oraz świece wigilijne Caritas. Informujemy, że na terenie naszej Parafii nie rozprowadzamy po domach opłatków.

6. Panów, którzy chcieliby pomóc przy budowie rusztowania na tegoroczny żłóbek zapraszamy we wtorek po wieczornej mszy.

7. NADAL OBOWIĄZUJĄ NAS PRZEPISY STANOWIĄCE, IŻ W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ OBECNIE 1 OSOBA NA 15 m2! PRZEBYWAJĄC W KOŚCIELE NALEŻY ZACHOWYWAĆ BEZWGLEDNĄ OSTROŻNOSĆ, DYSTANS ORAZ ZAKRYWAĆ USTA I NOS!

Po mszy o 8:00 odmawiamy różaniec w intencji ustania pandemii oraz zakończenia trwającego konfliktu w Ojczyźnie.

Idźmy z błogosławieństwem Bożym, by budować Królestwo Chrystusa, by dostrzegać naszego Pana w ludziach potrzebujących pomocą.