OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 - 20 września 2020r.)

1. Wszystkim, którzy pielgrzymowali z nami do Swarzewa pragniemy serdecznie podziękować za udział, wspólną modlitwę i braterską atmosferę, a przede wszystkim za świadectwo wiary. Szczególne podziękowanie składamy wszystkim noszącym feretrony, nagłośnienie, ministrantom, orkiestrze oraz służbie porządkowej. Osobne podziękowania dla firmy autobusowej Makurat za bezpłatny przewóz pielgrzymów do Swarzewa.

2. Przed kościołem zbiórka na sanktuaria w Ziemi św. Zbiórka ta, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, została przełożona, z racji pandemii, z Wielkiego Piątku na dzisiejszą niedzielę.

3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża św. Po każdej mszy będziemy mogli oddać cześć Relikwiom Drzewa Krzyża św. przez adorację i rozmyślanie o Męce Pańskiej, a o 18:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową; we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek święto Stygmatów św. O. Franciszka z Asyżu, a w piątek święto św. Stanisława Kostki.

4. W sobotę uroczystość Pierwszej Komunii św. w czasie mszy o godz. 10:00. Zbiórka dzieci przy kościele o 9:45. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej wypraszajmy dla tych dzieci, ich rodziców i rodzeństwa łaskę jeszcze głębszego zjednoczenia z Jezusem.

W niedzielę dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w mszy o 10:30, dlatego prosimy pozostałych parafian, aby pozostawili miejsca w nawie głównej lub wybrali inną godzinę mszy.

Ostatnie próby przed uroczystością we wtorek i czwartek o 16:30. Natomiast spowiedź dzieci w piątek o godz. 16:30.

5. Po raz czwarty mężczyźni z całej Polski uczestniczyć będą w Oblężeniu Jasnej Góry. Niestety tym razem, z racji pandemii, w formie on-line w całej Polsce i na świecie. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn od przyszłej niedzieli do soboty (20 – 26 września ) na spotkania w sali i kaplicy Domu Pielgrzyma od godz. 17:00 do 22:00. Zdajemy sobie sprawę, że jest to tydzień pracy, dlatego w spotkaniach można uczestniczyć dowolnie wybierając pasujący dzień lub dni. Jednak szczególne zaproszenie kierujemy do mężczyzn na piątek, kiedy to organizatorzy przewidzieli transmisję Męskiej Drogi Krzyżowej z naszego Sanktuarium. Natomiast w sobotę spotkanie na Jasnej Górze z bezpośrednim przekazem internetowym. W naszym Sanktuarium rozpocznie się wyjątkowo o 16:00 mszą w kaplicy Domu Pielgrzyma. Więcej informacji na stronach sanktuarium i grupy oraz profilach facebookowych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Lizelotę Rosenkranz (l. 83) z os. Staszica (pogrzeb odbył się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Wychodzimy z tej ofiary obdarzeni Bożym przebaczeniem. Mamy iść z dobrą wolą, by przebaczać innym. Może jednak nosimy urazy w sercu, może nie umiemy przebaczać. Bóg obdarza cię swoją pomocą i błogosławieństwem byś i ty umiał przebaczać, byś miał odwagę być chrześcijaninem.