OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30 VIII - 6 IX 2020r.)

1. PRZYPOMINAMY ORAZ PROSIMY O PRZESTRZEGANIE ZALECEŃ SANITARNYCH I ZAKRYWANIE UST I NOSA PRZEBYWAJĄC W KOŚCIELE.

2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszym modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

3. Również we wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły sióstr zmartwychwstanek zapraszamy na mszę o godz. 9:00.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Postarajmy się o chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji powołanych oraz nowych powołań, szczególnie z naszej Parafii. Zachęcamy do tej modlitwy i uwielbienia Jezusa słowem i pieśnią z zespołem Wpatrzeni. W czwartek i piątek, po wakacyjnej przerwie, odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. W sobotę o godz. 8:00 msza
dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

5. W czwartek swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Grzegorz; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o 8:00.

6. W sobotę i niedzielę odbywać się będzie odpust w Swarzewie. Wymarsz naszej grupy przed mszą o 6:30. Do Swarzewa planujemy przybyć na godz. 13:30, aby tam uczestniczyć we mszy.
W czasie pielgrzymowania obwiązują zasady bezpieczeństwa związane z pandemią zawarte w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W tegorocznej pielgrzymce mogą wziąć udział tylko osoby zdrowe i posiadających imienne identyfikatory. Prosimy zaopatrzyć się w takie identyfikatory. Na furcie i w zakrystii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę. Każda osoba idąca na pielgrzymkę musi podać swój numer telefonu, oraz wyrazić pisemną zgodę na możliwość zmierzenia temperatury. Temperatura powyżej 37 st. C kwalifikuje do odsunięcia uczestnika od udziału w marszu. W czasie pielgrzymki należy zachować bezpieczną odległość od współpielgrzymujących.

W niedzielę Suma odpustowa o 10:00, a po niej wyjście w drogę powrotną. O godz. 8:00 z parkingu przy ul. Reformatów odjedzie autokar do Swarzewa. Powitanie pątników ok. 19:00.

7. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy w naszym Sanktuarium, ostatni w tym roku, kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św. Już dzisiaj zaplanujmy sobie czas, aby wziąć w nim udział.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Zenona Labudę (l. 63) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Idąc za Jezusem z krzyżem swych cierpień i trudów, naśladując Go w wypełnianiu woli Ojca, zyskujemy życie. Aby mieć w sobie to Boże życie, przyjmijmy błogosławieństwo.