OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23 - 30 sierpnia 2020r.)

1. Przypominamy oraz prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych i zakrywanie ust i nosa przebywając w kościele.

2. W środę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze według porządku codziennego.

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za każdy gest życzliwości i zrozumienia bardzo serdecznie dziękujemy jednocześnie zapewniając Was o pamięci w naszych zakonnych modlitwach.

4. Nasza piesza pielgrzymka do Swarzewa wyruszy w sobotę 5 września przed mszą o godz. 6:30. W czasie pielgrzymowania obwiązują zasady bezpieczeństwa związane z pandemią zawarte w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W tegorocznej pielgrzymce mogą wziąć udział osoby zdrowe i posiadających imienne identyfikatory. Prosimy zaopatrzyć się w takie identyfikatory. W przyszłą niedzielę organizatorzy pielgrzymki będą przyjmować zapisy na pielgrzymkę. Każda osoba idąca na pielgrzymkę musi podać swój numer telefonu, oraz wyrazić pisemną zgodę na możliwość zmierzenia temperatury. Temperatura powyżej 37 st. C kwalifikuje do odsunięcia uczestnika od udziału w marszu. W czasie pielgrzymki należy zachować bezpieczną odległość od rozmówców i współpielgrzymujących, rekomendowane jest 1,5m dystansu.

W celach organizacyjnych zapraszamy wszystkich noszących feretrony i sztandary oraz tych, którzy chcą pomóc w bezpiecznym marszu pielgrzymów na spotkanie w piątek po wieczornej mszy.

5. Na furcie klasztornej można nabyć nasze kalendarze sanktuaryjne.

6. Pijarzy z Bolszewa zapraszają w przyszłą niedzielę na mszę dziękczynną o godz. 13:00 w 70. rocznicę powstania parafii. Po południu od 15.30 w ArtParku w Bolszewie odbędzie się rodzinny piknik z występem zespołu Arka Noego.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Tomasza Elandta (l. 49) z ul. Klasztornej (pogrzeb odbył się we wtorek) i Lucynę Gackowską (l. 73) z l. Odrębnej (pogrzeb odbył się w środę). Wieczny odpoczynek…

Wychodząc z niedzielnej Eucharystii nie możemy zapomnieć, że jesteśmy Kościołem, przez który Bóg objawia się światu. Nieśmy Jezusa i Jego prawdę do ludzi, aby poznali, że jedynie On jest Zbawicielem i tylko On ma klucze Królestwa, klucze prawdy i przebaczenia.