OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 - 21 czerwca 2020r.)

1. Ks. Abp Metropolita ODWOŁAŁ dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w mszy. Od tego obowiązku zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte wskazaniami władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi. Zapraszamy zatem na msze i nabożeństwa odprawiane w naszym Sanktuarium, pamiętając, iż w świątyni obowiązuje nas noszenie maseczki. Prosimy w tym miejscu o roztropne korzystanie z transmisji telewizyjnych i internetowych z naszego Sanktuarium.

Do 29 czerwca przedłużony został czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przeżyć tegoroczne dwa duże odpusty serdecznie dziękujemy. Dziękujemy orszakowi procesyjnemu, orkiestrze, scholii Wpatrzeni i ministrantom. Dziękujemy także wszystkim Parafianom za dekoracje okien swoich domów na dzień Bożego Ciała. Niech dobry Bóg hojnie Wam błogosławi!

3. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna w czasie nabożeństwa o 18:30, a potem msza. W czwartek, na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu woje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Gerwazy; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Irenę Elandt (l. 75) z ul. Klasztornej (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Jezus wysyła nas dzisiaj jak swoich apostołów, byśmy swym życiem budowali wspólnotę Kościoła. Nasze posłannictwo ma przynieść ludziom błogosławieństwo Boga i umacniać ich w drodze do odnowienia wszystkiego.