OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 - 14 czerwca 2020r.)

1. W związku z decyzją władz rządowych znoszącą limity uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach Ks. Abp Metropolita ODWOŁUJE dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w mszy. Od tego obowiązku zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte wskazaniami władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi
i niepełnosprawnymi. Zapraszamy zatem do uczestnictwa w mszy w naszym Sanktuarium, pamiętając, iż w świątyni obowiązuje nas noszenie maseczki.
Prosimy w tym miejscu o roztropne korzystanie z transmisji telewizyjnych i internetowych z naszego Sanktuarium.

Ponadto do 29 czerwca przedłużony został czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Do środy zapraszamy na codzienny różaniec o 20:30 poprzez transmisję telewizyjną i internetową, który teraz ofiarowujemy w intencji dziękczynnej za ocalenie od pandemii koronawirusa. W czwartek różanie o 18:30 z racji 11 -go dnia miesiąca.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30.

4. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej, a w naszym Sanktuarium przeżywamy odpust, któremu przewodniczy ks bp Wiesław Szlachetka.

5. W poniedziałek o 6:30 msza w intencji maturzystów. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

6. W środę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie br. Bogumił; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

7. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze o godz. 6:30, 8:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. Nie będzie mszy o 9:15.

Po mszy o 8:00 nabożeństwo i procesja z Najświętszym Sakramentem tylko wokół kościoła.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna w czasie nabożeństwa o 18:30, a następnie msza, natomiast w niedzielę o 8:00.

8. W czwartek również przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Wieczorna msza sprawowana będzie w intencjach zbiorowych za wstawiennictwem Matki Bożej z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na tę mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róże. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W piątek kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną.

10. W tym miesiącu nie będzie jeszcze Drogi Krzyżowej na Kalwarii z racji II piątku miesiąca.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Bogumiłę Szczepańską (l. 68) z ul. Wniebowstąpienia (pogrzeb odbył się we wtorek) i Pawła Patoka (l. 77) z Gniewowa (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek). Wieczny odpoczynek…

Idźmy obdarzeni błogosławieństwem Ojca i Syna, i Ducha Świętego, by zawsze i wszędzie dawać wyraz swej wiary i mieć łączność z Bogiem, który nas stworzył, zbawił i uświęca w drodze do pełni życia i szczęścia.