KOMUNIKAT i OGŁOSZENIA

1. Przypominamy o dyspensie udzielonej przez Metropolitę Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach. PROSIMY ZATEM O DUCHOWĄ ŁĄCZNOŚĆ I MODLITWĘ W DOMACH, biorąc udział w nabożeństwach transmitowanych w TV Chopin, kanał 43 i na naszej stronie internetowej.

2. PRZYPOMINAMY, IŻ OD PONIEDZIAŁKU ZWIĘKSZA SIĘ LICZBA UCZESTNIKÓW MSZY LUB ADORACJI NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU. Stosując się do zaleceń władz państwowych w naszej świątyni liczba ta NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 35 OSÓB! Prosimy o wchodzenie do kościoła wejściem przez korytarz koło furty. W KOŚCIELE OBOWIĄZUJE NAS RÓWNIEŻ NOSZENIE MASECZKI, którą zdejmujemy tylko na moment przyjęcia Komunii św. Komunia św. udzielana będzie przy balaskach do ust, natomiast w kaplicy św. Anny na rękę. Pierwszeństwo udziału w mszy mają te osoby, które zamówiły intencję mszalną. W nabożeństwie w kościele może uczestniczyć 27 osób i 8 osób na chórze; taki podział obowiązuje w niedziele i w dni powszednie do odwołania.

3. PONADTO W KOŚCIELE ODBYWA SIĘ DYŻUR SPOWIEDZIOWY w godz. 10:00 – 12:00 i 15:00 – 17:00. Zgodnie z obowiązującymi od poniedziałku nowymi zasadami bezpieczeństwa nie może tam przebywać jednocześnie więcej niż 35 osób. Prosimy o wyrozumiałość.

4. Każdego dnia, o 20:30 odmawiamy różaniec, który kończymy apelem i suplikacjami. Prosimy, aby łączyć się z nami poprzez transmisje, pozostając w swoich domach.

5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski i naszej archidiecezji. Msze według porządku powszedniego.

6. W sobotę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Marek; zapraszamy do wspólnej, duchowej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

7. Składamy serdeczne podziękowania, tym wszystkim, którzy dbają o materialne wsparcie naszego Sanktuarium wrzucając ofiary do puszek czy dokonując przelewu na konto. Złożone w tym niełatwym czasie ofiary oraz modlitwa są szczególnym świadectwem troski o nasze wspólne dobro, jakim jest wejherowskie Sanktuarium. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Tadeusza Dąbrowskiego (l. 75) z ul. Wniebowstąpienia (pogrzeb odbył się w piątek) i Marię Żmuda-Trzebiatowską (l. 94) z ul. Wniebowstąpienia i Brunona Rychardta (l. 99) z os. Staszica (pogrzeby odbyły się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

„Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli". Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy naszą wiarę do ludzi, aby oni widząc nas i nasze życie, mogli łatwiej uwierzyć i spotkać Zmartwychwstałego Pana w społeczności Kościoła.