WIELKI TYDZIEŃ i TRIDUUM PASCHALNE

1. GORĄCO PROSIMY WSZYSTKICH O MODLITWĘ W DOMACH, biorąc udział w nabożeństwach transmitowanych w TV Chopin, kanał 43. Od poniedziałku transmisja z naszego Sanktuarium dostępna jest także poprzez stronę internetową.

2. PRZYPOMINAMY, IŻ LICZBA UCZESTNIKÓW MSZY LUB ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 5 OSÓB! Prosimy o wchodzenie do kościoła wejściem przez korytarz koło furty. Osoby przychodzące zatem na adorację prosimy, by zwracały uwagę na to, by nie gromadziło się tam więcej niż 5 osób. Jeśli modlący zauważą, że czekają kolejne osoby, prosimy o nieprzedłużanie adoracji, a oczekujących o cierpliwość!

3. W KOŚCIELE ODBYWA SIĘ CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I DYŻUR SPOWIEDZIOWY – poniedziałek - środa 9:00 – 19:00. Spowiedzi słuchać będziemy również w Wielki Czwartek 9:00 – 19:00, w Wielki Piątek 9:00 – 14:00 i 17:00 – 19:00 oraz w Wielką Sobotę 9:00 – 19:00. Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa nie może tam przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób. Prosimy o wyrozumiałość.

4. Od poniedziałku do środy zapraszamy na rekolekcje online. Rozważania i modlitwę poprowadzi o. Benedykt. Transmisja o godz. 20:00 na facebooku naszego Sanktuarium.

5. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity TEGOROCZNE TRIDUUM PASCHALNE ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Dlatego, z bólem serca, prosimy o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji, a tym samym zapraszamy do duchowej łączności z naszym Sanktuarium, udział i modlitwę poprzez transmisję telewizyjną i internetową. Codziennie o 8:00 Gorzkie Żale.

W WIELKI CZWARTEK: o godz. 19:00 MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ. Nie będzie tradycyjnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

♦ W WIELKI PIĄTEK: 15:00 CEREMONIE, którym przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Szlachetka, a po nich Droga Krzyżowa w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie trwać będzie przez całą nocą. Prosimy o modlitwę poprzez transmisję.

W WIELKĄ SOBOTĘ: z powodów sanitarnych nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Prosimy, aby obrzęd ten poprowadził ojciec, matka bądź ktoś z domowników w niedzielę przed śniadaniem wielkanocnym. Obrzęd tego błogosławieństwa jest dostępny na naszej stronie internetowej.

O 20:00 rozpoczniemy WIGILIĘ PASCHALNĄ – Msza św. z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św. zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem Miastu i Parafii w drzwiach kościoła.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. Natomiast w Wielką Sobotę zalecany jest post jakościowy, czyli powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych.

Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiać będziemy o 15:00.

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA: Msze o godz. 6:00, 9:15, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. Nie będzie tylko mszy o 8:00. Intencja przyjęta na tę godzinę zostanie odprawiona o 9:15.

6. Każdego dnia, o 20:30 odmawiamy różaniec, który kończymy apelem i suplikacjami. W tym czasie trwa również transmisja w TV Chopin. Prosimy, aby łączyć się z nami duchowo w swoich domach.