WAŻNE INFORMACJE (aktualizacja po 24 marca 2020r.)

PAN NIECH OBDARZY WAS POKOJEM!

Kochani!

Zgodnie z kolejnymi postanowieniami władz państwowych sanitarnych i kościelnych, po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, przypominamy, iż nadal pozostają w mocy obowiązujące nas zasady.  PROSIMY O ICH BEZWZGLĘDNE STOSOWANIE !

1. W naszym Sanktuarium msze w dni powszednie i niedziele sprawowane są według zwyczajnego porządku. WSZYSTKICH prosimy o uczestnictwo za pośrednictwem transmisji telewizyjnej (TV Chopin, kanał 43).

Liczba uczestników mszy nie może przekraczać 5 osób.

Prosimy o zrozumienie!

Każdego dnia, wieczorna Eucharystia sprawowana jest w intencji o uzdrowienie chorych, za ich rodziny, całą służbę zdrowia, za rządzących, by podejmowali dobre i właściwe decyzje, o ustanie pandemii, o naszą dojrzałość i za zmarłe ofiary pandemii.

Komunia św. udzielana jest tradycyjnie do ust lub na rękę. Tych, którzy łączą się z nami poprzez transmisję telewizyjną zachęcamy do przyjęcia Komunii św. duchowej.

Po wszystkich mszach śpiewamy suplikacje.

PRZYPOMINAMY, iż Ks. Abp Metropolita Gdański udzielił dyspensy od niedzielnego uczestnictwa we mszy św.

2. Każdego dnia, o 20:30 odmawiamy różaniec, który kończymy apelem i suplikacjami. W tym czasie trwa również transmisja w TV Chopin. Prosimy, aby łączyć się z nami duchowo w swoich domach.

3. Z bólem serca informujemy, iż nasza świątynia jest zamknięta. Jednak przez cały czas trwa adoracja Jezusa Eucharystycznego (poza godzinami mszy i nabożeństw) do której zachęcamy poprzez transmisję telewizyjną.

Obyśmy potrafili więcej czasu przeznaczyć na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę osobistą. Czyńmy to przez wstawiennictwo Niepokalanej Matki Uzdrowienia Chorych na Duszy i na Ciele.

3. Dyżur spowiedziowy trwa od godz. 9:00 do 19:00. Wejście do kościoła korytarzem przy furcie. Do kościoła penitenta wpuszcza kapłan dyżurujący.

Zachęcamy, aby już dzisiaj korzystać ze świątecznej spowiedzi.

4. Prosimy, aby z całą rozotropnością i odpowiedzialnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii oraz zwracamy uwagę, aby zachować wszelkie środki ostrożności i higieny.

Was wszystkich, Kochani, i siebie samych zawierzamy Madonnie Wejherowskiej!

wejherowscy franciszkanie