OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 - 15 marca 2020r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16:30. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. Natomiast na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16:00, wcześniej o 15:00 msza.

2. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

3. We wtorek o 16:00 spotkanie dla katechetów.

4. W środę przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze o godz. 8:00 i 12:00, a o 19:00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na wieczorną mszę prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

5. W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka. Zachęcamy wszystkich do szczególnej pamięci modlitewnej w tym dniu za Ojca Świętego i za cały Kościół.

6. W sobotę o 16:00 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych połączone z wręczeniem książeczek.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne ćwiczenia, które poprowadzi o. Eliot Marecki z Osiecznej. W tym samym czasie odbywać się będą rekolekcje szkolne. Zaplanujmy sobie czas, by te rekolekcje były czasem osobistego spotkania z Jezusem, Panem i Mistrzem.

8. Wspólnota Vera Virtu i nasze Sanktuarium zapraszają na II Kaszubską Nocną Drogę Krzyżową w piątek 27 marca. Bliższe informacje dostępne są na facebooku, stronie wspólnoty i naszego sanktuarium, a także na plakatach.

9. Misternicy Kaszubscy zapraszają chętnych na próby, które odbywać się będą w Wejherowskim Centrum Kultury we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Natomiast w każdy wtorek o 18.30. do Wejherowskiego Centrum Kultury zapraszamy osoby, które śpiewem chcą uświetnić nasze Misterium.

10. Narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, iż w sobotę, w konwikcie św. Leona, rozpoczął się kurs przedmałżeński.

11. W dniach 13 – 18 lipca organizowana jest pielgrzymko – wycieczka na Białoruś. Szczegółowe informacje w gablocie.

12. Przed kościołem można nabyć czekoladowe baranki Caritasu. Zachęcamy, aby przez ten drobny gest wspomóc działalność Kuchni Św. Franciszka.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Annę Nicpoń (l. 91) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…