OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 - 26 stycznia 2020r.)

1. W poniedziałek, po wieczornej mszy, spotkanie Męskiej Grupy Vera Virtu, na które zapraszamy mężczyzn pragnących spojrzeć po męsku na wiarę. W tym roku rozpoczynamy cykl spotkań dotyczących podstaw wiary zawartych w Dekalogu.

2. We wtorek i środę pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach. Wspomnijmy w modlitwie tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Niech naszym podziękowaniem, oprócz kwiatów i upominków będzie modlitwa oraz ofiarowana Komunia św.

3. W sobotę, po wieczornej mszy, adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota od Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Zakończenie mszą o północy.

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

5. Również w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 17:00 gościć będziemy chór Laudate Dominum z Parafii NMP Królowej Polski. Po mszy zapraszamy na koncert kolędowy.

6. Kolejny raz przypominamy, iż ceremonie pogrzebowe (wprowadzenie trumny z ciałem, różaniec, msza wraz z obrzędami ostatniego pożegnania) odbywają się w kościele. Następnie od bramy cmentarza kondukt do grobu na cmentarzu parafialnym lub komunalnym. Sprawy związane z pogrzebem zgłasza się w kancelarii parafialnej.

7. W przyszły poniedziałek (27 stycznia) we farze odbędzie się Verba Sacra – Biblia Kaszubska. W tym roku przedstawiona zostanie Księga Powtórzonego Prawa.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Antoniego Kwidzińskiego (l. 91) – pogrzeb odbył się w środę; Kazimierza Kwidzińskiego (l. 74) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w czwartek); Małgorzatę Drzewiecką (l. 61) z ul. ks. Roszczynialskiego i Alicję Danhofer (l. 43) z ul. Klasztornej (pogrzeby odbyły się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Aby Boże zbawienie dotarło aż po krańce ziemi i aby ludzie dzisiaj wiedzieli, kim jest Jezus z Nazaretu, potrzebne jest nasze świadectwo. Bóg nam błogosławi, abyśmy byli święci jak Jan Chrzciciel i ukazywali swym życiem Jezusa, który przez nas dalej zbawia, kocha i przebacza.