OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27.10 - 3.11.2019r.)

1. Dziękujemy za gest miłosierdzia dzieciom ze Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek, które przeprowadziły akcję zbiórki żywności i przekazały je na potrzeby Kuchni św. Franciszka.

2. W czwartek, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, Początek o 17:00 w kościele, następnie bal w Domu Pielgrzyma. Dzieci i rodziców prosimy o przebranie się za któregoś ze Świętych.

3. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00, 9:15, 10:30, 12:00 i 19:00. O godz. 12:30 nabożeństwo na starym cmentarzu, a o 13:30 procesja żałobna i msza na cmentarzu w Śmiechowie.

W czwartek i piątek przez jednorazowe nawiedzenie kościoła można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Zyskując ten odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwę na intencje Ojca Świętego.

W dniach 1 – 8.11. można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę w ich intencji.

Wypominki prosimy składać w zakrystii lub przy furcie. Od 2 do 8. 11 o godz. 8:00 będzie odprawiana msza za zmarłych polecanych w wypominkach i o 18:30 różaniec. Po mszy o 8:00 procesja do krypt naszego kościoła, gdzie modlić się będziemy za zmarłych fundatorów, dobrodziejów, zakonników, pielgrzymów i zmarłych z naszych rodzin.

4. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz. 6:30, 8:00, 12:00 i 19:00. W Dzień Zaduszny msza na starym cmentarzu o 16:00.

5. W sobotę o godz. 8:00 msza dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

6. W przyszłą niedzielę swój charyzmat i działalność prezentować będzie Kuchnia św. Franciszka.

7. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego naszych chorych odwiedzimy w przyszłym tygodniu czyli 7 i 8 listopada.

8. Organizujemy pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych w Belgii, Francji i Niemczech w terminie od 29 kwietnia do 9 maja 2020r. W planach między innymi: Lourdes, La Salette, Paryż i Ars. Zapisy u o. Gwardiana.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Irenę Zwara (l. 76) z os. Staszica – pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…

Nie zapominajmy nigdy o tym, że Bóg jest z nami i nam błogosławi, byśmy wypełniali swoje powołanie jako misjonarze w swoim otoczeniu.