OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29.09 - 6.10.2019r.)

1. Wyrażamy naszą wdzięczność Mieszkańcom Gowina i Ustarbowa za życzliwość i pomoc okazaną nam podczas kwesty. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Wszystkich zapraszamy do tej wyjątkowej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców z dziećmi. Różaniec odmawiać będziemy po mszy o godz. 8:30 i 18:30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo od poniedziałku do piątku o 17:00.

Naszą modlitwę różańcową w tym roku chciejmy ofiarować w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i za nasze rodziny.

3. W środę zapraszamy osoby starsze na spotkanie Klubu Seniora. Spotkanie rozpoczniemy o 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Klub Seniora zaprasza również na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę (12 X). Koszt 85zł. Zapisy do przyszłej niedzieli na furcie lub u o. Grzegorza.

4. W czwartek rozpoczniemy uroczystości ku czci naszego Zakonodawcy św. O. Franciszka. O godz. 18:00 Msza św. i Transitus z udziałem kapłanów naszego dekanatu i zaproszonych gości. W piątek natomiast msze jak w dzień powszedni.

Naszym rozważaniom przewodniczyć będzie ks. prałat Tomasz Ilski z Ostrowa Wielkopolskiego.

W piątek zapraszamy również na wejherowski rynek, gdzie o 17:00 będziemy modlić się o ochronę stworzenia i pobłogosławimy zwierzęta domowe; natomiast o 20:00 odbędzie się spektakl uliczny pt. Alicja w wykonaniu młodzieży z franciszkańskiego teatru ognia.

Wszystkich Czcicieli i Sympatyków św. Franciszka oraz wspólnoty działające przy naszym kościele zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypadają również dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych. Pragniemy w tym miejscu podzielić się radością z dwóch nowych powołań z naszej parafii: jeden z młodzieńców wstąpił do dominikanów, a drugi do seminarium w Oliwie. Polecajmy Ich wstawiennictwu Maryi – Wychowawczyni powołań. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych. W sobotę o 8:00 msza dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

6. W sobotę od godz. 10:00 w Gniewowie odbędzie się kwesta. Prosimy o pomoc dla naszego klasztoru i Kuchni św. Franciszka przez ofiarowanie płodów rolnych i artykułów spożywczych.

7. W przyszłą niedzielę swój charyzmat i działalność prezentować będzie Żywy Różaniec.

8. Także w przyszłą niedzielę w Piaśnicy odbędą się uroczystości ku czci bł. s. Alicji Kotowskiej i pomordowanych w lasach piaśnickich. Początek uroczystości o 10:45, a o godz. 11:30 msza w kaplicy leśnej pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Do Piaśnicy będzie można dojechać specjalnymi autobusami. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.

W związku z tymi uroczystościami Siostry Zmartwychwstanki zapraszają w sobotę na sympozjum o bł. Alicji Kotowskiej. Rozpoczęcie mszą o 9:00 we farze.

Bóg wspiera nas i błogosławi, by troski doczesne nie przysłoniły nikomu z nas sprawy najważniejszej – życia wiecznego.