OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25.08 - 1.09.2019r.)

1. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze według porządku codziennego.

2. W przyszłą niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszym modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

3. Od przyszłego poniedziałku (2 IX) przyjmować będziemy intencje mszalne na IV kwartał.

4. Również w przyszły poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 6 zapraszamy na mszę o godz. 8:00. Pierwszoklasistów zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi, które w czasie tej mszy zostaną poświęcone.

5. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania do Swarzewa w sobotę 7 IX. W celach organizacyjnych prosimy wszystkich, którzy pragną z nami pielgrzymować o zapisywanie się przy furcie lub w zakrystii. Dotyczy to sprawy związanej z zamówieniem jednego lub więcej autokarów. Już dzisiaj zapraszamy do licznego i godnego udziału w pielgrzymce.

6. Zbliża się również ostatni odpust kalwaryjski, który w tym roku połączymy z ogólnopolską akcją modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM. Jak piszą organizatorzy tego wydarzenia: Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Włączmy się zatem w to wielkie dzieło. Zaprośmy na to wydarzenie również naszych najbliższych.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Oliwię Górecką (l. 35) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbył się w czwartek). Wieczny odpoczynek…

Niech dobry Bóg obficie nam błogosławi na rozpoczynający się tydzień pracy i wypoczynku, abyśmy żyjąc jak prawdziwi chrześcijanie, poprzez swoje świadectwo wiary w Jezusa wskazywali innym drogę do Niego.