OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 - 9 czerwca 2019r.)

1. Dzisiaj świętując odpust Wniebowstąpienia trwamy w dziękczynieniu Bożej Opatrzności za dar Koronacji Cudownego Obrazu, której przed dwudziestu laty dokonał św. Jan Paweł II. Od piątku gromadzą się w naszym Sanktuarium „pielgrzymi z lądu”, a wśród nich pątnicy kościerscy, obchodzący 345. rocznicę pielgrzymowania do Wejherowa. Naszym uroczystościom przewodniczy Ks. Abp Metropolita Sławoj Leszek Głódź.

Rocznicowe uroczystości potrwają do środy. Towarzyszyć im będą konferencje o Matce Bożej w ikonografii, sztuce i muzyce – ks. Krystiana Wilczyńskiego, ks. Wincentego Pytlika i ks. Łukasza Kątnego oraz koncerty zaproszonych zespołów z Tarnobrzega, Krakowa i Wejherowa.. Centralnym punktem będzie Eucharystia. Początek o 17:00 w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Madonny Wejherowskiej.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym Sanktuarium nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po mszy o 8:00 i o 18:30.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. Serdecznie zapraszamy. W piątek wynagradzajmy Sercu Bożemu za grzechy nasze i całego świata. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.

4. W sobotę zapraszamy wszystkich mężczyzn na V Męską Drogę Krzyżową organizowaną przez Rycerzy Kolumba. Początek w naszym kościele o godz. 14:00, skąd po krótkiej modlitwie udamy się na Kalwarię.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Parafia Królowej Polski zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 20:00 na wieczór uwielbienia prowadzony przez grupę księży z naszej archidiecezji. Przez wspólny śpiew i modlitwę chcą oni prosić o modlitwę za kapłanów.

7. Informujemy, iż od 9 czerwca, w konwikcie św. Leona, w każdą niedzielę, sprawowana będzie msza obrządku greckokatolickiego w języku ukraińskim.

8. Są jeszcze miejsca na męskie Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 22 czerwca. Zapisy przy furcie lub przez stronę internetową Vera Virtu.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Eleonorę Klein (l. 84) z ul. płk. Dąbka (pogrzeb odbył się we wtorek), Piotra Selina (l. 68) z ul Gniewowskiej (pogrzeb odbył się w czwartek) i Stanisławę Dąbrowską – mamę o. Bonusa (pogrzeb odbędzie się we wtorek w Pakości). Wieczny odpoczynek…