OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 - 21 kwietnia 2019r.)

1. Jako opiekunowie Sanktuarium razem z Misternikami zapraszamy dzisiaj na godz. 15:00 na Misterium Męki Pańskiej – początek przy kaplicy Piłata.

2. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.

3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie Grupy Męskiej Vera Virtu.

5. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi: w poniedziałek w Parafii NMP Królowej Polski, we wtorek we farze, w naszym kościele w środę w godz. 8:00 – 10:00, 15:00 – 18:00 i 18:30 – 20:00. Skorzystajmy ze spowiedzi do Wielkiej Środy, aby potem nie stać w długich kolejkach.

6. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TRIDUUM PASCHALNYM. Codziennie o 7:00 Gorzkie Żale.

W Wielki Czwartek: o 15:30 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ – Droga Pojmania – początek w kościele; o godz. 19:00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”; zakończenie adoracji o 22:00.

W Wielki Piątek: o godz. 10:00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ – początek przy kaplicy Piłata; o 15:00 CEREMONIE, a po nich Droga Krzyżowa na Kalwarii, zakończenie adoracji o 24:00.

W Wielką Sobotę: w godzinach 10:00 – 16:00 poświęcenie potraw (co pół godziny),
w Gniewowie o 15:00. O godz. 20:00 WIGILIA PASCHALNA – poświęcenie ognia i Paschału oraz Msza św. z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św. (przynosimy ze sobą świece – paschaliki).

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. Natomiast w Wielką Sobotę zalecany jest post jakościowy, czyli powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych.

Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiać będziemy: w Wielki Piątek o godz. 14:45, a w pozostałe dni o 15:00.

Ofiary składane do skarbonki przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Sanktuariów w Ziemi Świętej.

W Niedzielę Zmartwychwstania: o godz. 6:00 PROCESJA i MSZA REZUREKCYJNA.
Pozostałe msze o 9:15, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00.

Osoby noszące feretrony, sztandary i baldachim prosimy o udział w procesji rezurekcyjnej.

7. Przed kościołem są do nabycia paschaliki.

Niech w tym Świętym Tygodniu towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem i towarzyszyli Mu w Jego męce i chwale.