OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (31.03 - 7.04.2018r.)

1. W naszym Sanktuarium nabożeństwa pasyjne odprawiamy: w niedzielę o godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w oprawie zespołu Wpatrzeni i zaproszonych Gości. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii około godz. 16:00; wcześniej o 15:00 msza i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele Droga Krzyżowa o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. W tym dniu gościć wykładowców i alumnów seminarium duchownego w Oliwie.

Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

2. W piątek mszą o godz. 20:00 w kościele Trzech Krzyży rozpocznie się Pierwsza Kaszubska N(M)ocna Droga Krzyżowa, której trasa liczy pond 47km. Polecajmy wstawiennictwu Pani Wejherowskiej wszystkich uczestników tego wydarzenia.

3. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne i szkolne rekolekcje. Msze z naukami do środy o 8:00 i 19:00. Kolekta zbierana we wtorek i środę przeznaczona będzie na potrzeby klasztoru w Wieluniu, gdzie posługuje nasz rekolekcjonista. Gimnazjaliści i dzieci ze szkoły podstawowej mają rekolekcje według ustalonego planu.

4. W poniedziałek, po wieczornej mszy, spotkanie mężczyzn z grupy Vera Virtu.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19:00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji naszych ministrantów i ich rodzin. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi zespół Wpatrzeni. W I piątek miesiąca wynagradzajmy Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. W sobotę o godz. 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i różaniec fatimski w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi oraz wymiana tajemnic.

W piątek po wieczornej mszy spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

W czwartek i piątek tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych. Będą to ostatnie odwiedziny przed świętami, dlatego dodatkowych chorych prosimy zgłosić na furcie. O. Benedykt swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w sobotę.

7. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10:00 – 11:30.

8. Przed kościołem można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny. Polecamy również prasę katolicką. Są już nowe kalendarze na przyszły rok oraz krówki św. Franciszka.

Idźmy do naszych domów, szkół, warsztatów pracy umocnieni Bożym błogosławieństwem, abyśmy mówili, żyli i przebaczali tak jak sam Bóg.