OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 - 24 marca 2019r.)

1. W naszym Sanktuarium nabożeństwa pasyjne odprawiamy: w niedzielę o godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym tym razem w oprawie zespołu Wpatrzeni i zaproszonych Gości. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii około godz. 16:00; wcześniej o 15:00 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele Droga Krzyżowa o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. Na kalwaryjską Drogę Krzyżową, w nadchodzący piątek, kierujemy szczególne zaproszenie do wszystkich mężczyzn.

Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

2. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie Męskiej Grupy Vera Virtu. Wspólnota ta i nasze Sanktuarium zapraszają na Kaszubską Nocną Drogę Krzyżową. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 5 kwietnia, mszą o godz. 20:00 w kościele Trzech Krzyży. Bliższe informacje dostępne są na facebooku, stronie wspólnoty i naszego sanktuarium, a także na plakatach w całym mieście.

3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. według porządku codziennego.

4. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10:00 – 11:30.

5. W związku z bierzmowaniem informujemy, że we wtorek 26 marca nie będzie mszy o 19:00, a intencje mszalne przyjęte na tą godzinę zostaną odprawione w czasie bierzmowania o 18:00.

6. Zbliża się uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przez duchową adopcję będziemy mogli otoczyć opieką dzieci nienarodzone, którym grozi śmierć. Przyrzeczenia duchowej adopcji można będzie złożyć w czasie mszy o 19:00.

8. Przed kościołem można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny, świece te również można przynieść na Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę. Nabywając tę świecę wspieramy najuboższych posilających się w Kuchni Św. Franciszka.

9. Cech Rzemiosł zaprasza na mszę we farze z racji uroczystości św. Józefa we wtorek o 16:00.

10. Narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, iż wczoraj, w konwikcie św. Leona, rozpoczął się kurs przedmałżeński. Nauki o godz. 19:00.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Elżbietę Błaszkowską (l. 94) z os. Staszica (pogrzeb odbył się we wtorek oraz Urszulę i Henryka Bieńkowskich (l. 78 i 79) z ul. Gniewowskiej (pogrzeb odbył się w środę). Wieczny odpoczynek…

Niech błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy, otworzy nas na działanie Boga w naszym życiu. Dostrzeżmy Boga w naszej pokutnej codzienności i powierzajmy Panu to, co nas trapi i niepokoi, ale też i to, co nas raduje.