OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 - 17 marca 2019r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17:00. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8:30, 16:00 i 18:30. Natomiast na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16:00, wcześniej o 15:00 msza i uczczenie Relikwii Krzyża św. Przed tą mszą o godz. 14:40 śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej. W tym dniu z pielgrzymką do naszego Sanktuarium przybędą przedstawiciele wspólnot zakonnych, które posługują w naszej archidiecezji.

2. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

3. W poniedziałek przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze o godz. 8:00 i 12:00, a o 19:00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Na wieczorną mszę o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby.

4. We wtorek zapraszamy na mszę wieczorną i spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W przyszyłą niedzielę o 19:00 msza dla wspólnoty Vera Virtu, na którą zapraszamy szczególnie mężczyzn.

6. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski przyszła niedziela będzie dniem modlitw za misje. W tym dniu, przed kościołem, zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad gentes.

7. Wspólnota mężczyzn Vera Virtu i nasze Sanktuarium zapraszają na wyjątkową formę duchowości pasyjnej, w 20-tą rocznicę koronacji Cudownego Obrazu, na Kaszubską Nocną Drogę Krzyżową. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 5 kwietnia, mszą o godz. 20:00 w kościele Trzech Krzyży. Bliższe informacje dostępne są na facebooku, stronie wspólnoty i naszego sanktuarium, a także na plakatach.

8. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10:00 do 11:30.

9. Narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, iż w sobotę, w konwikcie św. Leona, rozpocznie się kurs przedmałżeński.

Niech Boże błogosławieństwo które za chwilę przyjmiemy prowadzi nas na drogach życia, abyśmy zawsze i wszędzie wybierali Jezusa, który jest Jedynym gwarantem naszego zbawienia.