OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30.12.2018r. - 6.01.2019r.)

1. W poniedziałek, ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy na ostatnią mszę o 16.30 z dziękczynnym Te Deum.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz mszy o 6.30. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w mszy.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19.00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, która poprowadzi zespół Wpatrzeni. Serdecznie zapraszamy. W czwartek i piątek, z racji kolędy, nie będzie odwiedzin naszych chorych z comiesięczną posługą sakramentalną. W sobotę o 8.00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca, wymiana tajemnic i spotkanie opłatkowe.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego; naszą pamięcią chciejmy ogarnąć misjonarzy, szczególnie tych, którzy pochodzą z naszej parafii i naszego miasta.

Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło na oznaczenie naszych drzwi.

5. Misternicy Kaszubscy zapraszają wszystkich na Orszak Trzech Króli. Początek przy Pałacu Przebendowskich o godz. 13.30.

6. Od środy rozpoczynamy nasze duszpasterskie odwiedziny. Kolęda to okazja do modlitwy o błogosławieństwo dla domu i całej rodziny. Przygotowujemy stół, stawiamy krzyż, zapalone świece i wodę święconą.

Ofiary składane z racji kolędy przeznaczamy, jak w poprzednich latach, na dalsze prace remontowe kościoła i klasztoru, natomiast ofiary składane ministrantom przeznaczone są na ich wspólny wyjazd.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w niedzielę o 14.30.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

• w środę: ul. Obrońców Westerplatte, Paderewskiego, Matejki, Kasprowicza, Sędzickiego i Skibniewskiej;
  • w czwartek: ul. ks. Roszczynialskiego, Sikorskiego 80100, 103127, 102120, 122148, i nr 37, 39, i 41 (nowe bloki);
  • w piątek: ul. Odrębna, Krasickiego, Nowa, Brzozowa, Leśna i Ofiar Grudnia ‘ 70;
  • w sobotę: ul. Poprzeczna, Kamienna, Pogodna, Wąska, Wschodnia i Środkowa oraz ul. Sikorskiego 79101, 4678, 7173 A, 7577.

7. W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki od 10.00 do 11.30.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Tadeusza Kędziorę (l. 69) z ul. Sędzickiego (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Idąc do domów, zabierzmy ze sobą nowo narodzonego Zbawiciela, niech On wprowadza pokój, radość i miłość w nasze małżeństwa i rodziny.