OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 - 23 grudnia 2018r.)

1. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.25, a w sobotę o 8.00. Zmobilizujmy nasze siły, by wytrwać jeszcze ten ostatni tydzień.

2. W środę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Dariusz; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy roratniej o 6.25.

3. W sobotę dyżur spowiedziowy w naszym kościele z udziałem kapłanów naszego dekanatu w godzinach: 8.00 - 10.00, 15.00 - 17.30 i 18.00 - 20.00. Bardzo prosimy wszystkich o skorzystanie z sakramentu Pokuty do soboty. Nie zostawiajmy tego na ostatni moment.

4. Młodzież franciszkańska rozprowadza sianko na stół wigilijny i ręcznie robione różańce. Ofiary składane na ten cel są przeznaczone na pokrycie kosztów wyjazdu na Dni Braterstwa do Wronek.

Zapraszamy młodzież na ten wyjazd w dniach 27 – 30 grudnia. Koszt 25zł. Zapisy u o. Benedykta lub na furcie.

5. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Arcybiskupa Metropolity dziś przed kościołem zbiórka do puszek na ratowanie dominikańskiej bazyliki w Gdańsku.

6. Pod chórem i na furcie są do nabycia opłatki wigilijne i kratki świąteczne z naszym żłobkiem.

Przed kościołem natomiast Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i Tutki Miłosierdzia. Takie tutki należy wypełnić świątecznymi produktami żywnościowymi, a następnie przynieść na furtę.

Polecamy także prasę katolicką. W Gościu znajdziemy ciekawy artykuł o Patronie szukających prawdy oraz płytę cd z najpiękniejszymi kolędami.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Karola Szwedę (l. 26) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w czwartek) i Alfonsa Zwarę (l. 77) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

W duchu wdzięczności, przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, który niech będzie dla nas jedyną radością w dzisiejszym świecie.