OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25.11 - 2.12.2018r.)

1. W poniedziałek, po wieczornej mszy, spotkanie Akcji Katolickiej, na które zapraszamy także nowe osoby.

2. We wtorek, po wieczornej mszy, spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

3. W środę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Florencjan; zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w czasie mszy o godz. 8:00.

4. Od czwartku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odprawiać będziemy po mszy o godz. 8:00.

5. W sobotę o godz. 8:00 msza dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

6. Od soboty przyjmować będziemy intencje mszalne na I kwartał 2019r.

7. Również w sobotę, w Gniewowie w dawnej szkole o godz. 16:00 zostanie odprawiona msza dziękczynna.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 6:25, a w soboty o 8:00. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim pociechom przygotować lampiony. Zachęcamy również dorosłych, aby na roratach byli ze swoimi lampionami. Będzie to piękne świadectwo, ale i przykład dla młodszych.

9. Przy furcie można nabyć opłatki wigilijne, kartki świąteczne, cukierki – krówki św. Franciszka oraz kalendarze na przyszły rok. Informujemy, że na terenie naszej Parafii nie rozprowadzamy po domach opłatków.

10. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia będzie można złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachcemy do włączenia się w to dzieło pomocy najmniejszym. Przyrzeczenia te można będzie złożyć w czasie mszy o godz. 8:00.

11. Narzeczonych informujemy, że w sobotę (8.12.) o 1900 w konwikcie św. Leona rozpocznie się kurs przedmałżeński.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Krystynę Nikrant (l. 70) z ul. Gniewowskiej (pogrzeb odbył się we wtorek), Krystynę Werengowską (l. 67) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbył się w środę) i Jana Muńskiego (l. 75) z ul. Nowej (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Prośmy, Chrystusa Króla i Pana Wszechświata o Jego błogosławieństwo, które niech wspiera nasze poczynania i starania w budowaniu Bożego Królestwa na ziemi.