OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28.10 - 4.11. 2018r.)

1. W środę, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, po wieczornej mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z zespołem Wpatrzeni. Nie będzie adoracji pierwszoczwartkowej.

2. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 19.00.

O godz. 12.30 nabożeństwo na starym cmentarzu, a o 13.30 procesja żałobna i msza na cmentarzu w Śmiechowie.

W czwartek i piątek przez jednorazowe nawiedzenie kościoła można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Zyskując ten odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwę na intencje Ojca Świętego.

W dniach 1 – 8.11. można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę w ich intencji.

Wypominki prosimy składać w zakrystii lub przy furcie. Od 2 do 8. 11 o godz. 8.00 będzie odprawiana msza za zmarłych polecanych w wypominkach, a o 18.30 różaniec.

Po mszy o 8.00 procesja do krypt naszego kościoła, gdzie modlić się będziemy za zmarłych fundatorów, dobrodziejów, zakonników, pielgrzymów i zmarłych z naszych rodzin.

3. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godz. 6.30, 8.00, 12.00 i 19.00.

W Dzień Zaduszny msza na starym cmentarzu o 16.00.

4. W sobotę natomiast przypada Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego.

5. W tym tygodniu przypadają także dni odnowy duchowej. W czwartek o 19.00 msza o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin. W sobotę o godz. 8.00 msza dla Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego naszych chorych odwiedzimy 8 i 9 listopada.

Również w piątek po wieczornej mszy spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

7. W przyszłą niedzielę dzieci ze szkoły sióstr zmartwychwstanek opowiadać nam będą o bł. s. Alicji Kotowskiej w przededniu rocznicy jej męczeńskiej śmierci, a przed kościołem przeprowadzą zbiórkę na zakup kiosku multimedialnego do izby pamięci.

8. Na furcie można nabyć prasę katolicką oraz nasze kalendarze na przyszły rok.

Przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, abyśmy oczyma wiary patrzyli na to wszystko, co będzie udziałem nas i naszych najbliższych w rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu.