OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 - 28 października 2018r.)

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Włączmy w nasze modlitwy sprawy misji, szczególnie misjonarzy pochodzących z naszego Miasta. Przed kościołem zbiórka
do puszek na cele misyjne.

2. Codziennie w naszym Sanktuarium różaniec odmawiamy po mszy o godz. 8:00 i 18:30. Wszystkich zapraszamy na tę modlitwę.

3. W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II. Niech ten dzień będzie okazją do kolejnego wspomnienia koronacji Cudownego Obrazu, której dokonał w Sopocie i dziękczynienia Bożej Opatrzności za Jego pontyfikat. Po mszach będziemy mogli oddać cześć Relikwiom Krwi św. Jana Pawła II, które na stałe umieszczone są przy Cudownym Obrazie.

4. W środę po wieczornej mszy spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy w czwartek po wieczornej mszy na katechezę dla dorosłych na temat: Wątpienie i wiara w kontekście sytuacji człowieka wobec zagadnienia Boga.

6. W sobotę zapraszamy dzieci na spotkanie Rycerstwa św. Franciszka i próbę scholii o godz. 10:00 w sali Domu Pielgrzyma.

7. Również w sobotę, po wieczornej mszy, adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota od Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Zakończenie mszą o 24:00.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu będziemy dziękowali Bogu: za tę świątynię, która 355 lat temu została oddana na służbę Bogu przez konsekrację; za jej fundatorów i budowniczych oraz za tych, którzy dzisiaj troszczą się o jej piękno. Po Sumie o 12:00 oddamy cześć Jezusowi Eucharystycznemu i odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Natomiast na wieczorną mszę zapraszamy szczególnie panów oraz wspólnotę męską Vera Virtu.

Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszego kościoła i klasztoru.

9. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe z wyraźnie wypisanymi imionami prosimy składać przy furcie lub w zakrystii, a nie wrzucać do skarbonek.

10. Do końca października o. Benedykt przyjmuje zapisy kandydatów do bierzmowania.

11. Na furcie można nabyć prasę katolicką oraz nasze kalendarze na przyszły rok.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Kazimierza Rybakowskiego (l. 85) z os. Staszica (pogrzeb odbędzie się we wtorek) Wieczny odpoczynek…

Niech Bóg umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy życiem świadczyli, że jesteśmy misjonarzami Jego Syna.