OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 - 21 października 2018r.)

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. O godz. 20:00 Wieczór Papieski, który zakończymy apelem jasnogórskim i uczczeniem Relikwii Krwi św. Jana Pawła II.

Pragniemy również wspomóc Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki której młodzież z ubogich rodzin może kontynuować naukę. Zbiórka odbywa się przed kościołem i na ulicach miasta.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: Zło dobrem zwyciężaj. Codziennie w naszym Sanktuarium różaniec odmawiamy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30. Wszystkich zapraszamy na tę modlitwę.

3. W środę, po wieczornej mszy, wspólnota Uwielbienia zaprasza na czuwanie modlitewne przed Cudownym Obrazem w intencjach polecanych naszej modlitwie, które napływają do naszego Sanktuarium.

4. W czwartek, z racji święta św. Łukasza, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. W piątek przypada w naszym Sanktuarium archidiecezjalny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji Kościoła Gdańskiego, a szczególnie Jego pasterzy.

6. Na furcie można nabyć prasę katolicką w której możemy przeczytać o wyborze kard. Wojtyły na papieża jaki i świadectwo sekretarza osobistego kard. Dziwisza. Polecamy również nasze kalendarze na przyszły rok. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prace remontowe.

Zanieśmy Jezusa do naszych domów, szkół, zakładów pracy i wszędzie tam gdzie się znajdujemy. Niech Boże błogosławieństwo da nam wewnętrzną pewność, że Jezus jest zawsze z nami.