OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 - 16 września 2018r.)

1. Wszystkim, którzy pielgrzymowali z nami do Swarzewa pragniemy serdecznie podziękować, za udział, wspólną modlitwę i braterską atmosferę, a przede wszystkim za świadectwo wiary. Szczególne podziękowanie składamy noszącym feretrony, sztandary, nagłośnienie, grupie muzycznej oraz służbie porządkowej.

2. We wtorek przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 12.00, a o 19.00 msza przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lourdzkim. Na wieczorną mszę bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W piątek w święto Podwyższenia Krzyża św. po każdej mszy będzie można uczcić Relikwie Drzewa Krzyża św. W tym dniu zapraszamy Czcicieli Męki Pańskiej na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek w kościele o godz. 16.00.

4. Również w piątek po wieczornej mszy spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

5. Zapraszamy chłopaków do grona ministrantów w naszym Sanktuarium. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o 9.00 w salce przy zakrystii. Więcej informacji można znaleźć na facebooku.

6. W przyszły wtorek (18.09) zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na mszę wieczorną i pierwsze spotkanie obowiązkowe.

7. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na ogólnopolskie 12-godzinne rekolekcje na Stadionie Narodowym w Warszawie o nazwie „Stadion Młodych – włącz pełnię wiary”. Rekolekcje odbędą się 6 października, koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy na furcie klasztornej lub u o. Benedykta.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Anielę Kleisa (l. 94) z ul. Sikorskiego i Urszulę Plichta (l. 77) z os. Staszica (pogrzeby odbyły się w środę). Wieczny odpoczynek…

Boże błogosławieństwo jest dla nas drogowskazem na drodze do domu Ojca. Niech ono wyznacza kierunek i bieg zbawienia w codziennym naszym zabieganym życiu.