OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 - 9 września 2018r.)

1. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 6 zapraszamy na mszę o godz. 8.00. Pierwszoklasistów zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi, które w czasie tej mszy zostaną poświęcone.

2. Po wakacyjnej przerwie wznawiają swoje spotkania formacyjne wspólnoty działające przy naszym kościele. Zachęcamy wszystkich do włączania się w działalność poszczególnych grup. Jest to okazja nie tylko do spotkania z drugim człowiekiem, czy pomocy, ale również do pogłębienia i ożywienia swojej wiary. W poniedziałek, po wieczornej mszy, spotkanie grupy Vera Virtu na które zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn. Natomiast w środę spotkanie Klubu Seniora, na które również zapraszamy osoby starsze. Spotkanie rozpocznie się o o 15.00 w kościele Koronką do Miłosierdzia Bożego.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o 19.00 Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Postarajmy się o chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy, ofiarując ją również w intencji powołanych oraz nowych powołań, szczególnie z naszej Parafii. Zachęcamy do tej modlitwy i uwielbienia Jezusa słowem i pieśnią z zespołem Wpatrzeni. W czwartek i piątek, po wakacyjnej przerwie, odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.

4. W sobotę rozpoczniemy kalwaryjski odpust Podwyższenia Krzyża św., na który wszystkich zapraszamy. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów, nauczycieli i rodziców. W sobotę o godz. 16.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii – początek w naszym kościele, a ok. 17.30 Msza św. przy kościele Trzech Krzyży. W niedzielę o 9.00 zbiórka pocztów sztandarowych, o 9.15 procesja z Najświętszym Sakramentem na Kalwarię i o 10.00 Suma odpustowa. Naszym uroczystościom przewodniczyć będzie o. Klaudiusz Michalski z Woźnik.

Z racji odpustu w niedzielę nie będzie mszy o 10.30.

5. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na ogólnopolskie 12-godzinne rekolekcje na Stadionie Narodowym w Warszawie o nazwie „Stadion Młodych – włącz pełnię wiary”. Rekolekcje odbędą się 6 października, koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy na furcie klasztornej lub u o. Benedykta.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Czesława Kużdżał (l. 78) z ul. Paderewskiego (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Niech to spotkanie eucharystyczne w którym uczestniczyliśmy jeszcze bardziej pobudzi nasze serca do prawdziwej poprawy życia, a Boże błogosławieństwo niech będzie dla nas umocnieniem i wsparciem w walce z grzechem.