OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 - 29 lipca 2018r.)

1. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie Grupy Męskiej Vera Virtu.

2. Trwamy w duchowym przygotowaniu do naszego parafialnego odpustu przez nowennę do św. Anny, którą odprawiamy po mszy o godz. 8:00.

3. Zapraszamy wszystkich do duchowego pielgrzymowania z pątnikami w godzinie Apelu przez cały czas trwania Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę – od środy 25.07. do niedzieli 12.08.  Wspierajmy naszych pielgrzymów modlitwą w Domu Matki i zawierzajmy ich codzienny trud.

4. W czwartek 26 lipca będziemy przeżywać odpust ku czci św. Anny, Patronki naszej świątyni i Parafii. Msze święte o godz. 6:30 i 8:00. Suma odpustowa o godz. 18:00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o udział w procesji wszystkich noszących sztandary i feretrony, a szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków. Naszej uroczystości przewodniczyć będzie nasz wikariusz o. Benedykt Stolarski.

Również tego dnia swoje imieniny zakonne obchodzi o. Krystian. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 8:00.

5. W przyszłą niedzielę zbiórkę ofiar przeznaczamy na pracę remontowe naszego kościoła i klasztoru. Za złożone na ten cel ofiary już dzisiaj z całego serca dziękujemy. Składamy również serdeczne podziękowania wszystkim, którzy indywidualnie wspierają inwestycje na terenie naszego Sanktuarium.

6. Kuria naszej zakonnej Prowincji w Poznaniu przyjmuje kandydatów do Zakonu. Bliższe informacje można uzyskać przy furcie klasztornej lub na stronie internetowej: www.franciszkanie.net

7. Przy furcie można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium. Polecamy kalendarze na przyszły rok oraz cukierki – krówki św. Franciszka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prace remontowe. Można również nabyć prasę katolicką.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty powołał Pan do wieczności: ś.p. Anielę Kunikowską i Edwarda Czerniawskiego. Pogrzeby odbyły się w czwartek i piątek. Wieczny odpoczynek …

Dziś Pan Jezus zaprasza nas do odpoczynku. Szukajmy w ciągu dnia chwil na modlitwę, milczenie i czytanie Ewangelii. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na cały rozpoczynający się tydzień.