OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 - 15 lipca 2018r.)

1. Słowa naszej wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy pomogli nam w przygotowaniu organizacyjnym odpustu Matki Bożej Wejherowskiej – wszelkim służbom technicznym i porządkowym, noszącym sztandary i feretrony, Grupie Męskiej Vera Virtu, chórowi Laudate Dominum z Parafii NMP Królowej Polski i orkiestrze z Parafii św. Karola Boromeusza. Dziękujemy wszystkim chorym i cierpiącym za wspólną modlitwę na górach oraz ich opiekunom, którzy pomogli w dotarciu na Kalwarię. Niech Pan Wam wszystkim błogosławi!

2. Wykorzystajmy czas wakacji i urlopów na odpoczynek i na pogłębienie naszej wiary. Gościom przebywającym w naszym Sanktuarium i w Mieście, których serdecznie witamy, życzymy, aby spotkanie z bogactwem tego regionu było okazją do umocnienia przyjaźni z Bogiem Stwórcą i drugim człowiekiem. Uwrażliwiamy w tym miejscu rodziców wysyłających swoje pociechy na kolonie i obozy, aby dawali organizatorom takich wyjazdów oświadczenia o uczestnictwie dzieci w niedzielnej Mszy św.

3. W poniedziałek w czasie mszy o 8.00 o. Gerwazy dziękować będzie za dar kapłaństwa w 55. rocznicę przyjęcia święceń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Jubilata.

4. W środę przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 12.00, a o 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Na wieczorną mszę bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą róż, które możemy ofiarować Matce Bożej lub zanieść choremu za którego się modlimy, czy na grób bliskiej osoby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W piątek zapraszamy Czcicieli Męki Pańskiej na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek w kościele o godz. 16.00.

6. Przy furcie można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium. Polecamy kalendarze na przyszły rok oraz cukierki – krówki św. Franciszka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na prace remontowe. Można również nabyć prasę katolicką.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Krystynę Bulczak (l. 75) z ul. Sikorskiego i Zofię Kwarta (l. 85) z ul. Południowej (pogrzeby odbyły się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Bóg jest naszym Ojcem, który pragnie być blisko każdego z nas. Niech Jego błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy będzie dla nas umocnieniem w codziennym trwaniu przy Zbawicielu i w drodze do nieba.