OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 - 27 maja 2018r.)

1. W poniedziałek II dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. według porządku codziennego.

2. Majowe odprawiamy po mszy o godz. 8.00 i 18.30.

3. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie dla wspólnoty Vera Virtu.

4. W poniedziałek o 17.00 próba liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5. We wtorek – szósty dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

6. W czwartek, po wieczornej mszy, zapraszamy wszystkich na katechezę Siedem próśb modlitwy „Ojcze nasz”, którą poprowadzi  o. Florencjan.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Świętej, w naszym Sanktuarium odpust. Wszystkich zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. W sobotę przed południem od godz. 10.30 - 12.00 powitania pielgrzymów od strony Gdyni, a o 12.00 powitanie pielgrzymów od strony Pucka; o godz. 14.00 obchody kalwaryjskie i o ok. 17.45 Msza św. przy kościele Trzech Krzyży. W niedzielę o 9.00 wyruszymy na góry, gdzie o 10.00 przy kościele Trzech Krzyży zostanie odprawiona Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Abpa Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański.

Z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

Szczegółowy program wywieszony jest przed kościołem, na stronie internetowej i facebooku.

8. Przypominamy, iż uroczystość Trójcy Świętej kończy okres obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

9. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe. Za złożone na ten cel ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Przy tej okazji pragniemy poinformować, iż otrzymaliśmy dotacje z Urzędu Miasta na wykonanie elewacji najstarszej części klasztoru i klatki schodowej Domu Pielgrzyma. Prace rozpoczną się w poniedziałek.

10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Informujemy, że procesja przejdzie jak zawsze ulicami: Reformatów – I ołtarz, Wniebowstąpienia, Gniewowską – II ołtarz przy krzyżu, ks. Roszczynialskiego – III ołtarz na wysokości ul. Południowej i IV ołtarz przy kaplicy cmentarnej. Osoby mieszkające przy trasie procesji prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów.

11. Wspólnota mężczyzn Vera Virtu zaprasza panów do wspólnego pielgrzymowania na Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Informacje i zapisy przy furcie. Koszt wyjazdu 100zł.

Bóg potrzebuje człowieka, aby dokonać przemiany świata i ludzi w dzieło miłości. Potrzebuje każdego człowieka. Ciebie i mnie! Niech błogosławieństwo Ojca i Syna, i Ducha Świętego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości braciom i siostrom.