OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ( 6 - 13 maja 2018r.)

1. Nabożeństwo majowe odprawiamy po mszy o godz. 8.00 i o 18.30. Zachęcamy do tej pięknej, maryjnej modlitwy.

2. Od poniedziałku do środy przypadają dni krzyżowe połączone z modlitwą błagalną o dobre urodzaje; po mszy o 8.00 procesja do krzyża misyjnego.

3. W poniedziałek zapraszamy mężczyzn na konferencję ks. Michała Wolszona pod tytułem Nieczystość. Spotkanie rozpocznie się po wieczornej mszy.

4. We wtorek kolejny dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.

5. W środę, po wieczornej mszy, spotkanie wspólnoty Uwielbienia w kaplicy Domu Pielgrzyma.

6. W piątek przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 12.00, a o 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Przed nami odpust Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Szczegółowy program odpustu jest w gablotce, na stronie internetowej i facebooku. Przeżyjmy dobrze ten czas łaski dany nam od Pana. Pięknym zwyczajem jest wyjście naprzeciw przychodzącym Gościom. Chciejmy ten zwyczaj podtrzymać i uczestniczyć w powitaniach Pątników przybywających do naszego Sanktuarium. W piątek powitamy pielgrzymów o godz. 16.00 i 17.45, a w sobotę o 111.30 i 12.00. Przez bliskość Kalwarii nie czujmy się zwolnieni z udziału w sobotnich Obchodach kalwaryjskich o godz. 14.00. W sobotni wieczór o 20.00 zapraszamy do naszego kościoła na spektakl teatralny w wykonaniu grupy St. Lawrence z Luzina. Bądźmy również „pierwszymi” na niedzielnej Sumie odpustowej o 10.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie Metropolita Gdański Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź.

8. W związku z odpustem nie będzie Mszy św. w niedzielę o 10.30.

9. Wspólnota mężczyzn Vera Virtu zaprasza panów do wspólnego pielgrzymowania na Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 23 czerwca. Informacje i zapisy przy furcie. Koszt wyjazdu 100zł.

10. Przy furcie można nabyć prasę katolicką. Polecamy nowy numer Galilei oraz kwartalnika Ziemia święta. Ponadto jest też nowe czasopismo specjalnie dla kobiet List do Pani.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość, abyśmy mogli dzielić się nią z innymi, a zwłaszcza z tymi, którzy jej najbardziej potrzebują.