OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ( 1 - 8 kwietnia 2018r.)

Umiłowani Parafianie!

Drodzy Pielgrzymi, Dobrodzieje i Sympatycy! Szanowni Goście!

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ I ZMARTWYCHWSTAŁA NASZA NADZIEJA!

Zmartwychwstanie Jezusa nadaje sens naszemu życiu!

Nie traćmy przeto nadziei, bo we wszystkim odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował (Rz 8,37).

Niech Zmartwychwstały Jezus przemienia naszą codzienność, przynosi pokój, napełnia radością, wlewa nadzieję i pokazuje na nowo, że Miłość zwycięża wszystko!

Radosnego Alleluja!

1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Przed kościołem zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

2. W środę po wieczornej mszy spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Medziugorie.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po tej mszy zapraszamy na Wieczór Chwały z grupą modlitewną i zespołem Wpatrzeni. W czwartek i piątek odwiedzimy naszych chorych z comiesięczną posługą sakramentalną. W sobotę o 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

4. W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego, do którego przygotowujemy się przez nowennę, którą odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 i o 15.00.

Zgodnie z decyzją Ks. Abpa Metropolity w tym dniu odbędzie się zbiórka przed kościołem, na wsparcie działań na rzecz ubogich i potrzebujących.

5. W przyszły poniedziałek (9 kwietnia) obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego poprzez otoczenie swoją modlitwą dzieci nienarodzonych, którym grozi śmierć.

6. Natomiast we wtorek (10 kwietnia) o 17.00 próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

7. Decyzją władz zakonnych w naszej wspólnocie podejmuje pracę o. Krystian Łabanowski, którego serdecznie witamy i życzymy wstawiennictwa Madonny Wejherowskiej w jego posłudze.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Henryka Walenczaka (l. 82) z ul. Sikorskiego (pogrzeb odbył się w Wielki Czwartek). Wieczny odpoczynek…