OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ( 18 - 25 marca 2018r.)

1. Dziękujemy wszystkim za piękne świadectwo wiary, liczny udział w naszych ćwiczeniach wielkopostnych, a przede wszystkim za otwartość Waszych serc w pomocy młodzieży w Rzepczynie, gdzie pracuje ks. Artur. Niech Pan Wam błogosławi!

2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedzielę o godz. 13:30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 1600 w języku kaszubskim; wcześniej o 1500 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele Droga Krzyżowa o godz. 8:30, 16:00 i 18:30.

Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

4. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. według porządku codziennego.

W tym dniu, po wieczornej mszy, spotkanie formacyjne męskiej grupy Vera Virtu.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa), która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm i procesja o godz. 10:30. W tym dniu, przed każdą Mszą św. będzie można zakupić palmy zrobione przez wspólnotę FZŚ.

6. Także w przyszłą niedzielę kolekta przeznczona będzie na prace remontowe naszego kościoła i klasztoru.

7. Jako opiekunowie Sanktuarium wraz z Misternikami Kaszubskimi zapraszamy w Niedzielę Palmową na Misterium Męki Pańskiej. O godz. 10:00 – I część Wjazd Jezusa do Jerozolimy. Początek przy Bramie Oliwskiej. Natomiast o 15:00 – II część Męka Pańska. Początek przy kaplicy Piłata. Szczegóły są na plakatach.

8. Przypominamy, iż od kwietnia ulega zmianie niedzielny porządek. Nie będzie mszy o godz. 13:30, a msza o 16:30 zostanie przesunięta na 17:00.

9. W gablocie, na stronie internetowej i facebook’u zamieściliśmy plan dyżurów spowiedziowych w naszym dekanacie i program Triduum Paschalnego. Zaplanujmy sobie czas do środy, aby potem nie stać w długich kolejkach.

10. Cech Rzemiosł zaprasza na mszę we farze z racji uroczystości św. Józefa w poniedziałek o 16:00.

11. Przed kościołem można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny. Nabywając tę świecę wspieramy najuboższych posilających się w Kuchni Św. Franciszka. Przy furcie natomiast jest do nabycia prasa katolicka.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Jerzego Grzelczaka (l. 72) z ul. Wschodniej (pogrzeb odbył się w czwartek) i Brunona Browarczyka (l. 66) z ul. płka Dąbka (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

Wracajmy często w Wielkim Poście do źródła żywej wody jakim są sakramenty, które pomnażają w nas dobro i umacniają wiarę.