OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 - 25 lutego 2018r.)

1. Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeżyciu Dnia Chorego w naszym Sanktuarium. Dziękujemy Chorym za liczny udział, ich opiekunom za pomoc w dotarciu podopiecznych do świątyni i tym, którzy łączyli się z nami duchowo. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli ciasta, a Paniom z naszego Caritasu, za przygotowanie poczęstunku w Domu Pielgrzyma. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 13.30. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8.30, 16.00 i 18.30. Natomiast na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16.00, wcześniej o 15.00 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. Przed tą mszą śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej. W tym dniu z pielgrzymką do naszego Sanktuarium przybędą osoby konsekrowane, które posługują w naszej archidiecezji.

3. W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie Męskiej Grupy Vera Virtu.

4. W środę natomiast po wieczornej mszy spotkanie dla rodziców dzieci pierszokomunijnych.

5. W czwartek zapraszamy dorosłych na kolejną katechezę na temat: Dlaczego jeszcze jestem w Kościele?, którą poprowadzi o. Florencjan. Spotkanie rozpocznie się o 19.45 w Domu Pielgrzyma.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym klasztorze i kościele. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski również w przyszłą niedzielę będzie się modlić za misjonarzy. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad gentes.

9. Razem z Misternikami Kaszubskimi zapraszamy osoby, chcące włączyć się w Misterium, na próby, które odbywają się w Filharmonii Kaszubskiej we wtorki i czwartki o godz. 18.00.

9. Informujemy, że kurs przedmałżeński rozpocznie się 25 marca o godz. 19.00 w konwikcie św. Leona.

10. Zachęcamy chętne dzieci i młodzież do śpiewania w scholii, którą chcemy założyć. Prosimy o kontakt z organistą lub na furcie.

11. Przed kościołem można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Nabywając tę świecę wspieramy najuboższych z Kuchni Św. Franciszka. Przy furcie natomiast jest do nabycia prasa katolicka. Można także zabrać ze sobą skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Marię Łaga (l. 83) z ul. Przebendowskiego (pogrzeb odbył się w piątek). Wieczny odpoczynek…

Przygotowując się do radości świąt wielkanocnych, wsłuchujmy się często w słowo Boże, nie zaniedbujmy modlitwy i spełniajmy uczynki miłości.