OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 - 11 lutego 2018r.)

1. W poniedziałek, z racji wspomnienia św. Agaty, po mszach świecić będziemy chleb, sól i wodę ku czci tej Świętej, która jako Patronka ma chronić od pożarów, powodzi i innych niebezpieczeństw.

2. W poniedziałek również po wieczornej mszy spotkanie wspólnoty Vera Virtu, na które zapraszamy mężczyzn chcących pogłębić swoją wiarę i zaangażować się bardziej w życie Kościoła.

3. W środę natomiast po wieczornej mszy spotkanie wspólnoty Uwielbienia w sali Domu Pielgrzyma. Zapraszamy tych, którzy chcą swoją modlitwą ogarniać intencje polecane wstawiennictwu Matki Bożej Wejherowskiej.

4. W przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej oraz ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. W naszym Sanktuarium msze jak w każdą niedzielę. Msza św. dla chorych i cierpiących z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia chorych będzie o 16:30.

Na tę mszę przynosimy ze sobą róże.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o pomoc chorym w dotarciu tego dnia do naszej świątyni.

Prosimy również chętne osoby o upieczenie ciasta na przygotowywany w tym dniu poczęstunek dla chorych. Ciasta można przynosić na furtę w niedziele do 12:00.

5. W przyszłą niedzielę msza dla FZŚ o godz. 13:30, a po niej spotkanie formacyjne.

6. W związku z powtarzającymi się zapytaniami związanymi z Dniem Zakochanych wypadającym w tym roku w Środę Popielcową przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta. Nie ma w tym dniu żadnej dyspensy.

W Wielkim Poście obowiązuje również powstrzymanie się od zabaw hucznych.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Janusza Richardta (l. 52), Helenę Błaszkowską (l. 74) z os. Staszica i Arkadiusza Kotniewicza (l. 42) z ul. Reformatów (pogrzeby odbyły się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

W odkrywaniu na nowo wartości Stwórcy i siebie we współczesnym świecie przyjmijmy błogosławieństwo Boże.