OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 - 10 grudnia 2017r.)

1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Włączmy się w to czuwanie przez udział w Roratach, które odprawiać będziemy jak zawsze od poniedziałku do piątku o godz. 6:25, a w soboty o 8:00. Dorosłych i dzieci zachęcamy do udziału w roratach z lampionami. Chętne dzieci zapraszamy, po Roratach, do Domu Pielgrzyma na kubek gorącego kakao. Prosimy również o podejmowanie adwentowych postanowień.

Do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na pomoc przy zorganizowaniu kolacji wigilijnej dla ubogich naszego miasta.

2. Grupa Męska Vera Virtu zaprasza mężczyzn na spotkanie w poniedziałek po wieczornej mszy, a w przyszłą niedzielę na Mszę św. rocznicową o godz. 19:00.

3. Z racji I czwartku miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00 w czasie której modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6:25, 8:00, 10:30, 12:00, 17:00 i 19:00. Na mszę o 17:00, w czasie której zostaną poświęcone medaliki zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po tej mszy tradycyjnie nabożeństwo przy figurze Niepokalanej.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia to także okazja, aby objąć modlitwą dzieci poczęte, a zagrożone śmiercią. Zachcemy do włączenia się w to dzieło pomocy najmniejszym. Przyrzeczenia duchowej adopcji można będzie złożyć w czasie Mszy św. o godz. 19:00.

5. Także w przyszłą niedzielę o godz. 13:30 Msza św. i spotkanie dla FZŚ.

6. Pod chórem i na furcie są do nabycia opłatki wigilijne i kratki świąteczne z naszym żłobkiem. Przed kościołem natomiast Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i Tutki Miłosierdzia. Takie tutki należy wypełnić świątecznymi produktami żywnościowymi, a następnie przynieść na furtę. Tak przygotowane paczki trafia do potrzebujących.

7. W przyszły poniedziałek, z racji 11 –tego dzień miesiąca, prosimy wszystkich Czcicieli Pani Wejherowskiej, aby na wieczorną mszę zabrali ze sobą róże.

8. Informujemy, iż na teren podwórza klasztornego została zamontowana zamykana brama ponieważ w ciągu ostatniego pół roku zostały uszkodzone trzy nasze samochody.

9. Razem z Biurem Pielgrzymkowym Pana Makurata TRANS-BUS organizujemy w kwietniu przyszłego roku pielgrzymkę do Medziugorie. Bliższe informacje w gablocie, a zapisy przy furcie.

10. Dyrekcja, Nauczyciele i Rada Rodziców zapraszają w poniedziałek (4.12.) na I Kiermasz Bożonarodzeniowy do Szkoły Podstawowej nr 6. dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych wspomoże dzieci i młodzież z naszej szkoły, a także Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Elżbietę Grot (l. 54) z ul. Wniebowstąpienia (pogrzeb odbył się w środę) i Irenę Wenta (l. 87) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w czwartek), Jadwigę Pobłocką (l. 98) z ul. Reformatów (pogrzeb odbył się w sobotę) i Edwina Jaschke (l. 76) z ul. Wschodniej (pogrzeb odbędzie się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Posileni Ciałem Chrystusa i napełnieni radością ze spotkania z Nim idźmy i głośmy wszystkim: czuwajcie – bo Pan nadejdzie.