OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (12 - 19 listopada 2017r.)

1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ogarniamy naszą modlitwą chrześcijan, którzy są uciskani z powodu wyznawanej wiary; w tym roku szczególnie pamiętamy o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie. Na p[olecenie EPiskopatu Polski, przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

2. W środę przypada wspomnienie św. Dydaka z Alcali, który jest ptaronem braci zakonnych. Zapraszamy do wspólnej modltwy w intnecji br. Symeona w czasie Mszy św. o godz. 19:00.

3. Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do utworzenia wspólnoty modlitwy uwielbienia. Cieszymy się Waszym dużym zainteresowaniem. Na pierwsze spotkanie przyszło kilkanaście osób. Kolejne spotkanie już w środę po wieczornej mszy w sali Domu Pielgrzyma.

4. W piatek po wieczornej mszy spotkanie dla rodziców i chrzestnych.

5. W przyszłą niedzielę, wyjątkowo, kolekta przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele i klasztorze. Za zrozumienie i złoóżne ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

6. Zbliża się adwent, prosimy rodziców, aby pomogli przygotować lampiony swoim pociechom.

7. Narzeczonych, którzy planuja zawrzeć sakrment małzęństwa informujemy, że od 2 grudnia w konwikcie św. Leona rozpocznie sie kurs przedmałżeński.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Zbigniewa Żebrowskiego *l. 67) z ul. Wniebowstąpienia (pogrzeb odbył sie w czwartek, Helenę Kreft (l. 92) z ul. Sikorskiego i Eugenię Walaszkowską (l. 86) z ul. Sikorskiego (pogrzeby odbyły się w piątek). Wieczny odpoczynek...

Zawsze mamy być gotowi na spotkanie z Chrystusem, który przyjdzie niespodziewanie. Niech w tym oczekiwaniu umacnia nas błogosławieństwo Boga, aby lampy naszych serc zawsze płonęły jako znak wiary i miłości.