OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 - 12 listopada 2017r.)

1. Trwamy w oktawie Dnia Zadusznego. Do środy możemy ofiarować naszym zmarłym cierpiącym w czyśćcu dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy w ich intencji, spełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

Także do środy po Mszy św. o 8.00 procesja do krypt naszego kościoła, gdzie modlimy się za zmarłych fundatorów, dobrodziejów, zakonników i pielgrzymów.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Męskiej Grupy Vera Virtu. Zapraszamy na to spotkanie mężczyzn, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i zaangażować się w życie Kościoła.

3. W czwartek zapraszamy na kolejną katechezę o. Franciszka dla dorosłych. Spotkanie odbędzie się po wieczornej mszy w sali Domu Pielgrzyma.

4. W piątek zapraszamy Czcicieli Męki Pańskiej na ostatnią w tym roku Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek w kościele o godz. 16.00.

5. W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości, a w naszym Sanktuarium dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. O godz. 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Msze św. z kazaniami również o 8.00 i 12.00.

W tę kolejną rocznicę odzyskania wolności ogarnijmy naszą Ojczyznę i Jej trudne sprawy modlitwą. Niech to będzie okazja, aby nasze domy i okna udekorować flagami narodowymi.

6. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą ogarniać będziemy chrześcijan, którzy są uciskani z powodu wyznawanej wiary; a w tym roku szczególnie za chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Na polecenie Episkopatu Polski, przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby tych, którzy doświadczają cierpienia tylko dlatego, że są uczniami Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla FZŚ.

8. Informujemy, iż chcemy, aby przy naszym Sanktuarium powstała wspólnota, której głównym zadaniem będzie modlitwa uwielbienia i modlitwa wstawiennicza we wszystkich intencjach w których odprawiana jest Msza św. przed Cudownym Obrazem każdego 11 –go dnia miesiąca. Osoby zainteresowane włączeniem się w to dzieło zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę po wieczornej mszy w sali Domu Pielgrzyma.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Klarę Krampichowską (l. 82) z os. Staszica (pogrzeb odbędzie się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Idźmy pokrzepieni Ciałem Jezusa, idźmy pouczać Bożym słowem, by w ten świat tak często zakłamany nieść światło prawdy i pokorną służbę ludziom. Niech przed obłudą i pychą broni nas i osłania błogosławieństwo Boga.