OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 - 29 października 2017r.)

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kosciele Powszechnym Tydzień Misyjny. Włączmy w nasze modlitwy sprawy misji, szczególnie misjonarzy pochodzących z naszego Miasta. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne.

2. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy na różaniec, który odmawiamy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30.

3. W tym tygodniu odbęda się spotkania dla młodzieży przygotowujacej się do bierzmowania. I tak: w środe o godz. 17:00 klasy IIIB i IIID; w czwartek o 16:00 klasa IIIC i w piątek o 15:00 klasa IIIA.

4. We wtorek, po wieczornej mszy, zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich mężczyzn wyjeżdżających na Oblężenie Jasnej Góry. Przy tej okazji zachęcamy tych niezdecydowanych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapist przy furcie, a bliższe informacje sa na stronie intentetowej wspólnoty Vera Virtu.

5. W środę zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora. Rozpoczęcie o godz. 15:00 wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. W czwartek, po wieczornej mszy, spotkanie dla rodziców dzieci pierwszkomunijnych.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystośc Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. W tym dniu będziemy dziękowali Bogu: za tę świątynię, która 354 lata temu została oddana na służbę Bogu przez konsekrację, której dokonał bp Stanisława Domaniewski; za jej fundatorów, szczególnie Jakuba Wejhera i budowniczych oraz za tych, którzy dzisiaj troszczą sie o jej piękno. Po Sumie o godz. 12:00 oddamy cześć Jezusowi Eucharystycznemu i odśepiewamy uroczyste Te Deum.

To także ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe i malarskie naszego kościoła i klasztoru.

8. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe z wyrażnie wypisanymi imionami prosimy składać przy furcie lub w zakrystii, a nie wrzucać do skarbonek.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Marię Bieszk (l. 63) z ul. Klasztornej (pogrzeb odbył sie w środę) i Adolfa Radziaka (l. 88) z ul. Gniewowskiej (pogrzeb odbył sie w piątek). Wieczny odpoczynek...

Pobłogosławieni przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Jezusa.