OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 - 22 października 2017r.)

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: Zło dobrem zwyciężaj. Codziennie w naszym Sanktuarium różaniec odmawiamy po mszy o godz. 8:00 i o 18:30. Wszystkich zapraszamy na tę modlitwę.

2. W poniedziałek po wieczornej mszy kolejne spotkanie formacyjne męskiej grupy Verta Virtu, na które zapraszamy wszystkich mężczyzn chcących pogłębić swoją wiarę. W tym miejscu zachęcamy również panów do wspólnego wyjazdu na Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 4 listopada. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy przy furcie, a bliższe informacje są na stronie internetowej wspólnoty.

3. W środę, z racji święta św. Łukasza, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

4. W czwartek, po wieczornej mszy, kolejna katecheza dla dorosłych na którą serdecznie zapraszamy. Spotkanie odbędzie się w sali Domu Pielgrzyma.

5. W piątek przypada w naszej świątyni archidiecezjalny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji Kościoła Gdańskiego, a szczególnie Jego pasterzy.

6. Przy furcie można nabyć kalendarze na przyszły rok, krówki św. Franciszka i prasę katolicką. W Niedzieli polecamy wywiad z aktorem Adamem Woronowiczem – odtwórcą roli św. Maksymiliana w filmie Dwie korony.

7. Wejherowski Chór Mieszany Camerata Musicale zaprasza na koncert z okazji 5. rocznicy działalności artystycznej w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 we farze.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Andrzeja Górczyńskiego (l. 66) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w środę), Stefana Dargacza (l. 84) z os. Staszica (pogrzeb odbył się w czwartek), Bronisława Grabowskiego (l. 76) z ul. Roszczynialskiego i Jarosława Frankowskiego (l. 53) (pogrzeby odbyły się w piątek), Łucję Szymańską (l. 84) z ul. Paderewskiego i Alfonsa Czecholińskiego (l. 83) z os. Staszica (pogrzeby odbyły się w sobotę), Tomasza Seredyńskiego (l. 69) z ul. Wniebowstąpienia (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek) i Krystynę Różycką (l. 59) z ul. Śmiechowskiej (pogrzeb odbędzie się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Wychodząc z tej uczty nie zapominajmy, że ona jest zapowiedzią zbawienia. Wszystko możemy w tym, który nas umacnia, a właśnie umacnia nas Jezus. Przyjmijmy błogosławieństwo i niech każda niedziela zbliża nas do Chrystusa, aż kiedyś dostąpimy udziału w uczcie zbawionych w niebie.