OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24.09 - 1.10.2017r.)

1. Od poniedziałku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. O. Franciszka, którą odprawiać będziemy po mszy o godz. 8:00. Wszystkich czcicieli Biedaczyny z Asyżu serdecznie zapraszamy.

2. Równiez w poniedziałek zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na Mszę św. wieczorną i spotkanie.

3. W tym tygodniu odbędą sie pierwsze spotkania dla młodzieży przygotowujacej się do bierzmowania. I tak: w poniedziałek o godz. 15:30 klasa IIIC; we wtorek o 15:00 klasa IIIA; w środę o 17:00 klasa IIIB i w piątek o 17:00 klasa IIID.

4. W środę o 17:00 spotkanie dla zelatorów Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc szczególnej modlitwy rózańcowej, która w tym roku ofiarujemy w intencji pokoju na świecie oraz za naszą Ojczyznę i nasze rodziny. Wszystkich: dorosłych, młodziez i dzieci zapraszamy na równiec o godz. 8:30 i 18:30. Chorych i cierpiacych zapraszamy do duchowej łaczności w modlitwie. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, dla których przygotowaliśy specjalną wyklejankę z nagrodami. Odpowiedzmy na wezwanie Maryi do modlitwy na różańcu skierowane w Jej objawieniach w Fatimie i Gietrzwałdzie.

6. Równiez w przyszłą niedzielę w Piaśnicy odbędą się uroczystości ku czci bł. s. Alicji Kotowskiej i pomordowanych w lasach piaśnickich. O godz. 11:00 Msza św. w kaplicy leśnej. Do Piaśnicy będzie można dojechać specjalnymi autobusami. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.

7. W  sobotę od godz. 10:00 w Gowinie i Ustarbowie odbędzie się kwesta. Prosimy o pomoc dla naszego klasztoru i Kuchni św. Franciszka przez ofiarowanie płodów rolnych i artykółów spozyczwczych.

Natomiast w Gniewowie kwesta obędzie się w sobotę (7 października) również od godz. 10:00.

8. Są jeszcze wolne miejsca na ogólnopolską pielgrzymkę mężcyzn organizwoaną przez grupę Vera Virtu w dniu 4 listopada na Oblężenie Jasnej Góry. Bliższe informacje są w gablocie lub na facbooku, a zapisy przy furcie.

9. Przy furcie można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium i prase katolicką.

Umocnieni przez Chrystusa idźmy do swoich zajęć, pracy, zycia. Pracujmy w winnicy Bozej i czńmy sobie ziemię poddaną, bo to jest nasze zadanie i to jest wypłenienie chrześcijańskiego powołania. Bg nas nagradza i błogosławi na trud naszych dni. Pan zawsze jest z nami.