OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 - 16 lipa 2017r.)

1. Słowa naszej wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy pomogli nam w przygotowaniu organizacyjnym odpustu Matki Bożej Wejherowskiej – wszelkim służbom technicznym i porządkowym, noszącym sztandary i feretrony, liturgicznej służbie ołtarza oraz chórowi Harmonia. Dziękujemy wszystkim chorym i cierpiącym za wspólną modlitwę na górach oraz ich opiekunom, którzy pomogli w dotarciu na Kalwarię. Niech Pan Wam wszystkim błogosławi!

2. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach, szczególnie Gościom, których serdecznie witamy, życzymy dobrego odpoczynku i umocnienia przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem.

W tym miejscu zwracamy się z gorącą prośbą o szacunek dla świętego miejsca. Prosimy o zachowanie odpowiedniego stroju w nawiedzaniu miejsc świętych, o wyłączanie telefonów komórkowych i nie rozmawianie między sobą. To jest Dom Boży, zachowajmy skupienie i należyty szacunek dla tego miejsca. Uwrażliwiamy również w tym miejscu rodziców wysyłających swoje pociechy na kolonie i obozy, aby dawali organizatorom takich wyjazdów oświadczenia o uczestnictwie dzieci w niedzielnej Mszy św.

3. We wtorek przypada dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej. Msze św. z kazaniami o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Wieczorna Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem połączona będzie z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Z racji II piątku miesiąca zapraszamy wszystkich Czcicieli Męki Pańskiej na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Początek w kościele o godz. 16.00.

5. Piesza pielgrzymka z naszego miasta do Sianowa wyruszy z Parafii NMP Królowej Polski w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Program odpustu wywieszony jest w gablocie.

6. W przyszły poniedziałek o godz. 19.00 próba orkiestry. Na tę próbę zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby grać w naszej orkiestrze.

Tak trudno być pokornym i cichym. Mamy więc nieustannie wpatrywać się we wzór Chrystusa, by na co dzień umieć pomnażać pokój w społeczeństwie, w rodzinach i naszych środowiskach. Niech na tę trudną drogę pójścia za Chrystusem pokornym i cichym błogosławi nas Bóg, który pokornym objawił tajemnicą prawdziwej wielkości człowieka.