OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25.06 - 2.07.2017r.)

1. Rozpoczął się już czas wakacji. Niech ten czas wypoczynku będzie okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwce, które odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 i o 18.30.

3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 8.00, 12.00 i 19.00. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku.

Wszyscy, którzy posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

4. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

5. W sobotę także rozpoczniemy odpust NMP Uzdrowienia Chorych. Około 13.00 powitamy pielgrzymów z Gniewina i okolic. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16.00 Obchody kalwaryjskie, a o 1900 Msza św. przed Cudownym Obrazem. W niedzielę o godz. 9.00 wyruszy procesja z naszego kościoła na Kalwarię, gdzie o 10.00 zostanie odprawiona Suma odpustowa połączona z udzielaniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Sumie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

Naszym uroczystościom przewodniczyć będzie o. Władysław Brzeziński z Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety w Ain Karem w Ziemi św.

Prosimy wszystkich, aby pomogli chorym i starszym w tym dniu przybyć na Kalwarię.

Z racji odpustu, w przyszłą niedzielę, nie będzie Mszy św. o 10.30.

6. Decyzją władz zakonnych w naszej wspólnocie podejmuje pracę o. Marek Janus, wejherowianin, którego serdecznie witamy i życzymy wstawiennictwa Madonny Wejherowskiej w jego posłudze.

7. Informujemy również, iż od wtorku rozpoczną się pracę związane z malowaniem kościoła. Prace rozpoczniemy od kaplicy Serca Pana Jezusa. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary i prosimy o modlitwę w tej intencji i wyrozumiałość w niedogodnościach związanych z tymi pracami.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Zofię Patok (l. 74) z Gniewowa (pogrzeb odbył się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Idźmy pełni ufności, umocnieni błogosławieństwem Jezusa, byśmy mogli realizować nasze powołanie kształtując nasze serca na podobieństwo przepełnionego miłością i miłosierdziem Jego Serca.