OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 - 16 kwietnia 2017r.)

1. Jako opiekunowie Sanktuarium razem z Misternikami zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Misterium Męki Pańskiej – początek przy kaplicy Piłata.

Dzisiaj jeszcze Gorzkie żale o 13.30.

2. Także dzisiaj przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.

4. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi: w poniedziałek w Parafii NMP Królowej Polski, we wtorek we farze, w naszym kościele w środę w godz. 8.00 – 10.00, 16.00 – 18.00 i 18.30 – 20.00. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty do Wielkiej Środy, aby móc w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym.

5. Wspólnota Vera Virtu jako współorganizator spotkania zaprasza w Wielki Poniedziałek na konferencję „Talenty, praca, finanse w Biblii” o godz. 16.00 w sali Domu Pielgrzyma.

6. W Wielki Wtorek przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 12.00, a o 19.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim.

7. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TRIDUUM PASCHALNYM. Codziennie o 7.00 Gorzkie Żale.

W Wielki Czwartek: o 16.00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ – Droga Pojmania – początek w kościele; o godz. 19.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”; zakończenie adoracji o 22.00.

W Wielki Piątek: o 10.00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ – początek przy kaplicy Piłata; o godz. 15.00 CEREMONIE i Droga Krzyżowa na Kalwarii i w kościele, zakończenie adoracji o 24.00.

W Wielką Sobotę: w godzinach 10.00 – 16.00 poświęcenie potraw (co pół godziny), w Gniewowie o 15.00. O godz. 20.00 WIGILIA PASCHALNA – poświęcenie ognia i Paschału oraz Msza św. z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu św. (przynosimy ze sobą świece – paschaliki).

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę zalecany jest post jakościowy, czyli powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych.

Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiać będziemy: w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 15.00, a w pozostałe dni po Mszy św. o 8.00 i 15.00.

Ofiary składane do skarbonki przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Sanktuariów w Ziemi Świętej.

W Niedzielę Zmartwychwstania: o godz. 6.00 PROCESJA i MSZA ŚW. REZUREKCYJNA. Pozostałe Msze św. od godz. 915 jak w każdą niedzielę.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Gertrudę Rank (l. 87) z ul. Leśnej; (pogrzeb odbył się we wtorek). Wieczny odpoczynek…

Niech w tym Świętym Tygodniu towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem i towarzyszyli Mu w Jego męce i chwale.