OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 - 9 kwietnia 2017r.)

1. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary i udział w naszych wielkopostnych rekolekcjach. Niech Pan Wam błogosławi!

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedzielę o godz. 13.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątek centralna Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 16.00 w języku kaszubskim; wcześniej o 15.00 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. W kościele Droga Krzyżowa o godz. 8.30, 16.00 i 18.30.

Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne męskiej grupy Vera Virtu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji naszych ministrantów i ich rodzin. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W I piątek miesiąca wynagradzajmy Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata.

W czwartek i piątek tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych. Będą to ostatnie odwiedziny przed świętami, dlatego dodatkowych chorych prosimy zgłosić na furcie. O. Proboszcz swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w czwartek.

W czwartek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na spotkanie o godz. 17.00. Po spotkaniu w salce będzie przymiarka szat do I Komunii św.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa), która rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm i procesja o godz. 10.30. W tym dniu, przed każdą Mszą św. będzie można zakupić palmy zrobione przez panie z Klubu Seniora.

6. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Jako opiekunowie Sanktuarium wraz z Misternikami Kaszubskimi zapraszamy w Niedzielę Palmową na Misterium Męki Pańskiej. O godz. 10.00 – I część Wjazd Jezusa do Jerozolimy. Początek przy Bramie Oliwskiej. Natomiast o 15.00 – II część Męka Pańska. Początek przy kaplicy Piłata. Szczegóły są na plakatach.

8. W piątek w całej Polsce odbędą się Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Razem z męską grupą Vera Virtu zapraszamy na taką nocną wyprawę kontemplacyjną z Matemblewa do Wejherowa. Trasa ok. 53km. Początek w sobotę Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Maryjnym w Matemblewie, a zakończenie na naszej Kalwarii. Szczegóły w gablocie oraz na facebooku grupy Vera Virtu.

9. Przed kościołem można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny. Jest już nowy kalendarz na 2018 rok oraz kartki świąteczne i prasa katolicka.

Błogosławi nas Bóg, który jest Życiem i chce byśmy mieli życie. Nie odwracajmy się od życia, jakie daje nam wielkopostna pokuta.