OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 - 12 marca 2017r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 1330. W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 830, 1600 i 1830. Natomiast na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 1600, wcześniej o 1500 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. Przed tą mszą
o godz. 1440 śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej.

MZK informuje, że po zakończeniu Drogi Krzyżowej przy ul. Harcerskiej będą podstawione autobusy dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi.

W sobotę, w kościele o 1830, nabożeństwo Dróżek Matki Bożej.

2. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw za misje. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad gentes.

3. W środę obchodzić będziemy Dzień Kobiet; ogarnijmy wszystkie niewiasty naszą modlitwą.

4. W sobotę przypada dzień poświęcony Pani Wejherowskiej. Msze św. o godz. 800 i 1200, a o 1900 Msza św. przed Cudownym Obrazem z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem lurdzkim.

5. W przyszłą niedzielę po Gorzkich żalach Msza św. i spotkanie dla wspólnoty FZŚ.

6. Misternicy Kaszubscy zapraszają osoby, chcące włączyć się w Misterium, na próby, które odbywają się w Filharmonii Kaszubskiej we wtorki i czwartki o godz. 1800. Szczególne zaproszenie kierujemy w stronę mężczyzn.

7. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 1000 do 1130.

8. W związku z bierzmowaniem w czwartek 23 marca, informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o 1900,a intencje mszalne przyjęte na tą godzinę zostaną odprawione w czasie bierzmowania o 1800.

9. Przed kościołem można nabyć świece – paschaliki na stół wielkanocny, świece te również można przynieść na Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę. Nabywając tę świecę wspieramy najuboższych posilających się w Kuchni Św. Franciszka.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Marię Leszczyńską
(l. 76) z os. Staszica; (pogrzeb odbył się we wtorek) i Stanisława Roschmana (l. 85) z ul. Krzyżowej (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek). Wieczny odpoczynek…

Przygotowując się do radości świąt wielkanocnych, wsłuchujmy się często w słowo Boże, nie zaniedbujmy modlitwy, spełniajmy uczynki miłości, by zwyciężyć pokusy kariery, egoizmu, materializmu. W życiu codziennym tych pokus jest wiele, przyjmijmy więc błogosławieństwo Boga i pamiętajmy, że On jest z nami i pomaga nam zwyciężać zło.