OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26.02 - 5.03.2017r.)

1. Zachęcamy, w te ostatnie dni karnawału, do szczególnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy dobrze wkroczyli w Wielki Post. ŚRODĄ POPIELCOWĄ ROZPOCZNIEMY TEN ŚWIĘTY CZAS. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 6.30, 8.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. Wieczorna msza z chorałem gregoriańskim.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta. W Wielkim Poście obowiązuje powstrzymanie się od zabaw hucznych. Zachęcamy także do podejmowania wielkopostnych postanowień.

2. W PIĄTKI WIELKIEGO POSTU ZAPRASZAMY NA DROGI KRZYŻOWE, które odprawiać będziemy w kościele o godz. 8.30, 16.00 i 18.30. Na Drogę Krzyżową na Kalwarii wyruszymy ok. godz. 16.00, wcześniej o 15.00 Msza św. i uczczenie Relikwii Krzyża św. Przed tą mszą o godz. 14.40 śpiewać będziemy Godzinki ku czci Męki Pańskiej.

Pierwszej Drodze Krzyżowej w tym roku przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Szlachetka.

MZK informuje, że po zakończeniu Drogi Krzyżowej przy ul. Harcerskiej będą podstawione autobusy dla osób starszych, niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi.

3. W sobotę, w kościele, nabożeństwo Dróżek Matki Bożej o godz. 18.30.

4. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 13.30.

5. W poniedziałek o godz. 11.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem z okazji zjazdu misjonarzy i rekolekcjonistów naszej Prowincji.

5. W poniedziałek również o godz. 16.00 próba liturgiczna dla kandydatów przed bierzmowaniem.

6. Od środy przyjmować będziemy intencje mszalne na II kwartał.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek nie będzie Mszy św. o 17.00. W czwartek i piątek tradycyjnie odwiedzimy naszych chorych. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

8. W piątek po wieczornej Mszy św. nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

9. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski przyszła niedziela będzie dniem modlitw za misje. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjom Ad gentes.

10. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy Bractwo Skautów Kaszubskich, którzy przy naszym Sanktuarium będą stacjonowali. Po każdej mszy skauci zaprezentują swoją działalność. Będzie też możliwość wstąpienia w szeregi skautów.

11. Kancelaria, w piątki Wielkiego Postu, czynna będzie w godz. od 10.00 do 11.30.

12. Kuria Metropolitalna wyznaczyła bierzmowanie w naszej Parafii na czwartek 23 marca o godz. 18.00. W tym dniu gościć będziemy ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o 19.00, a intencje mszalne przyjęte na tą godzinę zostaną odprawione w czasie bierzmowania o 18.00.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności Pan powołał śp.: Wandę Krzekowską (l. 89) z os. Staszica; (pogrzeb odbył się w sobotę). Wieczny odpoczynek…

W naszych codziennych sprawach postawmy Boga na pierwszym miejscu, a wtedy nasze życie, praca i troska o chleb nabiorą wartości wiecznych, bo Bóg nas nigdy nie opuszcza i zawsze jest z nami.